Responsive Web Tasarım

Mobil uyumlu responsive web tasarım, web sitenizin mobil, cep telefonu ve tablet vb. cihazlarda uygun çözünürlük ve kullanıcı dostu bir şekilde görülebilmesi ve takip edilebilmesini amaçlar. Demircode olarak web tasarım ihtiyaçlarınızı responsive web tasarım çözümlerimiz ile birlikte değerlendiriyoruz.

Responsive Web Tasarım İhtiyaçlarınıza kalıcı çözümler sunuyoruz.

RESPONSIVE web tasarım hizmetlerinde, birçok firma ve markanın web sitelerini profesyonel bir biçimde tasarlayan DEMİRCODE sizlere bu anlamda yaratıcı fikirler ve benzersiz tasarımlar ile hizmetlerini en kaliteli şekilde sunmaktadır.

İnternet dünyasında var olmak isteyen birçok marka ve firma web çözümleri için teknolojinin gelişme hızına yetişmesi mümkün değildir.

 Teknoloji ve web dünyasında her geçen gün bir program ve sistem yenileniyor. Bu sistemlerin yeniliklerini analiz eden başarılı web tasarım firmaları ve dijital reklam ajansları firmaların ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahip olduktan sonra markalara web çözümleri ile alakalı hizmetler sunabiliyor.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, interaktif bir yapıya sahip olan DEMİRCODE web tasarım ajansı, RESPONSIVE web tasarım hizmetleri konusunda sizlere oldukça başarılı tasarım süreçleri yaşatıyor ve sektörünüzün dinamikleri arasında olmanızı sağlayacak, projelere imza atıyor.

DEMİRCODE RESPONSIVE Web Tasarım Sürecini şu şekilde yürütmektedir;

Projelendirme Faaliyetleri

RESPONSIVE web tasarım, takım çalışması ile yapılacak bir çalışmadır. Bu yüzden takım liderinden, yazılımcısına, yazılımcısından grafik tasarımcısına kadar herkesin süreçte ciddi etkileri bulunmaktadır. Bu yüzden doğru bir şekilde belirlenen strateji ve iş ayrımının yapılması, takımın bu süreci en profesyonel şekilde yürütmesine yardımcı olacaktır.

Bu anlamda sizlere profesyonel RESPONSIVE web tasarım hizmetlerini DEMİRCODE olarak en kaliteli biçimde sunuyoruz. Stratejik çalışmalar, analiz ve hedefler belirlendikten sonra projelendirme faaliyeti RESPONSIVE web tasarım sürecindeki en önemli detaylardır.

Bunun dışında RESPONSIVE web tasarım süreçlerinde öncelikle hizmet ve ürünler ile alakalı açıklama, referans ve bazı bilgi ve belgelerin internet sitesinde yayınlanma şekline karar verilmektedir. Bu durumla alakalı olan siteler hakkında bilgi araştırması yapılır. İnternet sitesinin tüm ihtiyaçları belirlendikten sonra, Analizler sonucunda bulunan veriler ve bilgiler neticesinde internet sitesinin kurgu aşaması tamamlanır.

Teknolojik Seçim Süreci

İnternet sitesinin kurgu aşaması tamamlandıktan sonra bu projenin çalıştırılacağı teknolojiye ve platformlara karar verilir. İnternet sitesinde kullanılacak kodlama, veri tabanı kullanımı,  programlama SCRİPT dili hakkında net bir sonuç çıkarılır.

Tasarım Faaliyetleri

İnternet sitesinin Logo, Banner, görsel ögeler, renk seçimleri, yazı içerikleri, kullanılacak yazı tipleri gibi ögeler RESPONSIVE web tasarımın en önemli unsurları arasındadır. Bu süreci oldukça dikkatli yürüten DEMİRCODE web tasarım uzmanları sizlere bu çalışmalar ile alakalı oldukça başarılı hizmetler sunar. Grafik ve diğer web ögeleri hakkında müşterilerin fikirleri alınarak bir tasarım taslağı oluşturulur.

Yazılım Faaliyetleri

İnternet sitesinin içerik kısmı, bilgilerin depolanması ve ziyaretçilerle kurulan iletişim ağı belirlendikten sonra bir veri tabanının tasarlanması, yönetici paneli ve CMS sistemlerinin programlanmasıyla yazılım süreci tamamlanır.

Test Çalışmaları

Yazılım çalışmalarının bitmesinden itibaren Browser testleri, hız testleri gibi konuların, internet sitesinin içeriğinde olan kırık ve hatalı olan URL kontrolünün, web kalite standartlarına göre gözlemlenmesi ve bütün ekran çözünürlüklerinin test edilmesi gibi çalışmalar ile test süreci tamamlanır.

İnternet Sitesinin Yayınlanması

Test aşamalarının tamamlanması ve bütün kontrollerin sağlanmasından hemen sonra proje hızlı ve kaliteli bir sunucuya aktarılarak yayına açılır.

Arama motorlarının çalışma sistemine uygun ve belirlenen kurallara uyularak, tasarlanmış internet siteleri, Google, YAHOO, YANDEX gibi arama motorlarına kaydedilir. İnternet sitesinin yönetici paneli ve içerik yönetim sistemi ile alakalı verilen eğitimler sonrasında internet sitesi müşteriye sunulur.

RESPONSIVE Web Tasarım Nedir?

RESPONSIVE web tasarımı, web sitelerinin hali hazırda kullanmış olduğu temaların esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayan tasarım çalışmalarıdır. Web siteleri ziyaretçilerinin kullandıkları ekranların boyutlarına göre internet sitelerinin şekil almasını sağlar. Bunun dışında RESPONSIVE tasarıma uygun tema kullanımında, mobil arama durumlarında web siteleri üst sıralarda yer alır. Ayrıca bu tasarımlar iç SEO çalışmalarının verimliliğini arttırır.

RESPONSIVE web tasarımı ile oluşturulan internet siteleri, masaüstü PC, dizüstü PC, telefon, tablet, TV ve diğer mobil cihazların hepsinde bütün ekran çözünürlükleriyle uyum içerisinde çalışır. Tüm cihazların ekran özelliklerine uygun şekilde tasarlanan bu sistem 4 çözünürlük boyutuna göre oluşturulur. İnternet sitenizin akıllı mobil cihazlar ve tabletlerde oluşan Entegre olamama durumları için RESPONSIVE tasarım çalışmalarını yapabilirsiniz.

DEMİRCODE RESPONSIVE web tasarım hizmetleri sayesinde artık web siteleriniz sadece masaüstü PC’lerde değil, diğer bütün cihazlarda uyumlu bir şekilde çalışabilecek. Sizlere bu hizmetleri profesyonel yazılım ekibimiz ve web tasarım uzmanlarımızın yaptığı kusursuz çalışmalar ve profesyonel çözümleriyle sunmaktayız.

Unutmamanız gereken en önemli detaylardan biri de, internet sitenizin her alanda esnek bir yapıya sahip olması gerektiğidir. İnternet sitenizin geniş kitlere hitap etmesini istiyorsanız, RESPONSIVE tasarım çalışmalarına ihtiyacınız vardır. Bu duyarlı tasarım çalışmaları sayesinde hayallerinizin ötesinde bir verim alabilirsiniz.

RESPONSIVE WEB Tasarım Ne İşe Yarar?

İnternet sitesinin masaüstü görünümündeki kaliteyi, tüm cihazlarda görmek için RESPONSIVE tasarım çalışmalarına ihtiyaç duyulur. İnternet sitesinin PC’lerdeki yazı tipi, resim ve diğer içeriklerin, tüm cihazlarda istenen boyutlarda açılmasına olanak sağlayan bir tasarım sürecidir.

RESPONSIVE tasarım ile yapılan internet sitelerini istediğiniz mobil cihazlarda görüntüleyin. Küçük ya da büyük ekran fark etmeksizin, internet siteniz açıldığı cihaza uygun şekilde grafik kaybı yaşamadan kusursuz bir şekilde açılacaktır. Çözünürlük kaygısı yaşatmadan internet sitenizi bütün cihazlardan görüntüleyebilir ve tüm mobil cihazlarda rahatlıkla insanların vakit geçirebileceği bir ortama dönüştürebileceksiniz.

RESPONSIVE web tasarım sayesinde mobil cihazlardan internet sitesindeki yazıları görmek için ZOOM özelliğine ihtiyacınız kalmayacak, çünkü yazıları net bir şekilde görüntüleyebileceksiniz.

RESPONSIVE Web Tasarım Nasıl Yapılır?

RESPONSIVE web tasarımına uygun olan temaların yardımı ile arama motorlarında gezinirken, gözümüze çarpan internet sitelerinin birçoğunun RESPONSIVE web tasarımla oluşturulduğuna defalarca şahit olabiliriz. Gördüğümüz internet sitelerini ziyaret ederken, girdiğiniz cihaz fark etmeksizin ekran çözünürlüğünde ve internet sitesinin yapısında hiçbir bozulma görmeyeceksiniz. Bu yüzden RESPONSIVE tasarıma uygun tasarlanan internet siteleri kullanıcı deneyimini kaliteli bir hale getirir.

RESPONSIVE web tasarım için HTML ve CSS kodlama bilgisi gerekir. Bu kodlama işlemleri sayesinde RESPONSIVE tasarımı çıkmadan önce sadece masaüstü ve dizüstü bilgisayarların çözünürlüklerine uygun şekilde tasarlanan internet siteleri, RESPONSIVE web tasarımı sayesinde bütün cihazlarda çözünürlük problem yaşamadan sorunsuz bir şekilde açılıyor.

RESPONSIVE web tasarım ekran boyutlarını şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Tablet çözünürlüğü 768x1024 PX
  • Telefon çözünürlüğü 320x480 PX
  • Notebook çözünürlüğü 1024x768 PX
  • Masaüstü PC çözünürlüğü 1680x1050 PX

RESPONSIVE tasarımı yukarıda açıkladığımız çözünürlük özelliklerine göre oluşturulur. Ekran çözünürlüğü konusunda görüntüleri otomatik boyutlandırma özelliği sayesinde RESPONSIVE tasarımı internet sitelerine birçok avantaj kazandırıyor. RESPONSIVE tasarım ile standart yapıdaki internet sitelerinizin dinamiklerini sağlamlaştırıp, kusursuz bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

RESPONSIVE Web Tasarım Teknikleri Nelerdir?

RESPONSIVE web tasarımının birçok tekniği ve her uzman kendince bir çalışma şekli vardır. Bahsettiğimiz teknikler tasarım çalışmalarında birçok avantaj sağlar;

  1. Basit bir şekilde RESPONSIVE web tasarımı yapmak için BOOSTRAP kullanmak avantaj sağlar.
  2. Tema kullanımlarınıza resim ekleme durumunuz varsa VEKTÖREL çizilen resimlere sahip olmanız gerekir. Böylelikle resimlerin büyütme ve küçültme işlemlerinde resim kalitesinde herhangi bir problem çıkmayacaktır.

Ayrıca RESPONSIVE web tasarım sayesinde Google ADS reklamlarını, mobil Entegrasyonlu bir biçime koyabilirsiniz.

Ürünler

Bu hizmette kullandığımız ürünlerimiz.

BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi
BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi

Online Uçak Bileti Satış Sistemimiz hem IATA hem de non-IATA için kullanabileceğiniz ve alt acente tanımlayabileceğiz seyahat acentesi yazılım sistemidir.

Detaylı İncele
ORES  | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı
ORES | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı

ORES Ürünümüz, kanal yönetimi entegrasyonları, dış API ve XML entegrasyonu gibi farklı satış kanalları bağlantıları ile B2B ve B2C geniş ölçekli bir rezervasyon motoru sunar.

Detaylı İncele
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu

Sistemimiz iFrame veya XML (Api) Entegrasyonu ile tüm dünyadaki araç kiralayan firmaların (rent a car servis) araçlarını kiralayıp komisyon kazanabileceğiniz bir sistemdir.

Detaylı İncele
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı

TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı, tur rezervasyon sistemleri ve tur yazılımları içinde turizm seyahat acentelerine son derece fonksiyonel hizmetler sunuyor.

Detaylı İncele
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı

ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi kullanılırken, müşterileriniz genel olarak araçların ‘alış ve bırakılış’’ noktalarını, alış tarihini, kişi sayısı bilgilerini sisteme girerler. ...

Detaylı İncele
OVİS | Online Vize Sistemi
OVİS | Online Vize Sistemi

Birçok insan vize almak istediğinde bir panik yaşar. Nasıl başvurulur? Neler gerekir? Ne kadar sürer? Ya bir de çıkmazsa! İşte tam bu noktada, OVİS | Online Vize Sistemi.

Detaylı İncele
DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

Uygun yerlere uygun metinlerin, gerektiğinde ana görsellerin dengeli bir şekilde boyutlandırılabilmesi için CMS adını verdiğimiz İçerik Yönetim Sistemi’nden de faydalanabilirsiniz.

Detaylı İncele
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu

En uygun Eticaret paketi fiyatları ile, E-Ticaret sitenize, sınırsız sayıda ürününüzü yükleyin, birden fazla mağazayı bir yönetici panelinden yönetin ve sistem içerisinde tanımlı p ...

Detaylı İncele

Projeler

Bu ürün ve hizmet ile ürettiğimiz projelerimizden sizin için seçtiklerimiz.

Oteldenal
Oteldenal

Online Otel Rezervasyon Sistemi, B2C, Online Ödeme Sistemi, Responsive Tasarım, Domain & Hosting, Kurumsal Web Tasarım

Detaylı İncele
İzocam
İzocam

Kurumsal Web Tasarım, Responsive Web Tasarım, E-mail Marketing, Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ), Mobil Web Sitesi Tasarımı, Bakım & Güncelleme

Detaylı İncele
Aracvararac
Aracvararac

AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi, DPAY | Online Ödeme Sistemi, DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS), Responsive Web Tasarım, Mobil Web Sitesi Tasarımı

Detaylı İncele

Blog

Web Tasarım Nedir?
Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirme dışında, web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi ile kullanım kolaylığ ...

Detaylı İncele