Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirme dışında, web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi ile kullanım kolaylığı yönünü ifade eder.

Web Tasarım Nedir?

Birçok insan Web Tasarımının ne olduğu üzerinde düşünmeden nasıl olduğunu anlamaya çalışır. Böylece birinci adımda planlar sağlam bir zeminde oluşmamaya başlar. Onun için web tasarımı nasıl olmalıdır sorusundan önce web tasarımı nedir sorusunun cevabını iyi anlamak gerekir.

Web” kelimesi İngilizcede “” demektir. Bildiğiniz örümcek ağı. Bu imgeyi gözünüzde canlandırdığınızda süreç çok daha iyi anlaşılır. 21. yüzyılın vazgeçilmez iletişim aracı internet (bu kelimedeki “net” de “ağ demek) kurduğunuz bu ağların gücüne bağlı olarak size karşılık verir. Başka bir deyişle bu iletişim ağında sizin bağlarınız ne kadar güçlüyse, iletişim kurduğunuz kişilerle ne kadar iç içe geçmiş, entegre olmuş iseniz “web”iniz de o derece güçlü ve başarılı olur.

Peki, anlattıklarımız doğrultusunda web tasarımı ile ilgili başarıyı nasıl sağlarsınız? İşte ikinci önemli soru da budur. Web ağınızın diğer ağlardan daha fazla görünür olması ve insanlara çok daha hızlı bir şekilde ulaşması web sitenizin tasarımına doğrudan bağlıdır. Yani, Web tasarımı bir bakıma sizin vitrininizdir. 
Sosyal yaşantınızda ‘’ilk izlenimin’’ önemi ne kadar önemliyse, internet dünyasında da web sitenizin tasarımı hedef kitleye göründüğünüz ilk noktadır.
 

İlgili Bloglar

HTML nedir, ne değildir?
HTML nedir, ne değildir?

Html içerikleri etiketlemek için standart bir dildir. Buna biçimlendirme dili de diyebiliriz. Birçok web sitesi bu dil olmadan oluşturulamaz.

Detaylı İncele
CSS nedir?
CSS nedir?

Cascading Style Sheets İngilizcesi. Peki Türkçesi : Basamaklı Biçim Sayfaları, Basamaklı Stil Sayfaları, Basamaklı Stil Şablonları, Kademeli Biçim Sayfaları.

Detaylı İncele
Arayüz nedir? Bootstrap nedir?
Arayüz nedir? Bootstrap nedir?

İngilizcesi Interface. Bilgisayarın barındırdığı veriyi, okunabilir ve anlaşılabilir bir şekilde olması için yansıtılan platforma Interface yani arayüz denir. Bootstrap nedir?

Detaylı İncele
Desing Ne Demek?
Desing Ne Demek?

Design için bir sürü farklı kelimeler kullanılıyor. Stil, tasarım, plan gibi kelimeler bunlardan sadece birkaç tanesi.

Detaylı İncele
CMS & İçerik Yönetim Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?
CMS & İçerik Yönetim Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

CMS, yani Türkçesiyle, İçerik Yönetim Sistemi. Bu tabiri sık sık duyuyor olmalısınız. Peki nedir bu İçerik Yönetim Sistemi denilen şey?

Detaylı İncele
Kurumsal Web Tasarım Nedir?
Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarım, kurumunuzun internette görüntülenen web sitesinde, kurumsal kimliğiniz ile bir bütün oluşturan kullanıcı deneyimini birleştirir.

Detaylı İncele

Blog Projeleri