Mobil Web Tasarım

İnternet sitelerinin mobil cihazlarda görüntülenmesi için yapılan web tasarım çalışmaları, mobil web tasarım olarak adlandırılır. DEMİRCODE olarak bu süreçte mobil tasarım faaliyetlerini sizlere kapsamlı ve Kreatif çözümler ile sunarak, internet sitelerinizdeki kullanıcı deneyimlerini en üst seviyeye çıkarıyoruz.

DEMİRCODE Mobil Web Tasarım Hizmetleri

İnternet sitelerinin mobil cihazlarda görüntülenmesi için yapılan web tasarım çalışmaları, mobil web tasarım olarak adlandırılır. DEMİRCODE olarak bu süreçte mobil tasarım faaliyetlerini sizlere kapsamlı ve Kreatif çözümler ile sunarak, internet sitelerinizdeki kullanıcı deneyimlerini en üst seviyeye çıkarıyoruz.

Aklınızda mobil web sitesi tasarımı ile alakalı birçok soru bulunabilir. Bu yazımızda sizlere bu süreçle alakalı birçok bilgi akışı sağlayacak ve soru işaretlerini gidererek, adım adım mobil web tasarımına neden ihtiyacınız olduğunu açıklayacağız.

Mobil Web Site Tasarımı

Teknolojik gelişmelerin değim yerindeyse ışık hızında ilerlediği bu çağda, çözümüne ulaştığımız bütün sorular, bizleri zamandan tasarruf etmeye yönlendirip, teknoloji ve internet alanındaki çözümlere bir adım daha yaklaştırıyor.

Bu yüzden mobil web site tasarımı, bizleri karşımıza çıkan her türlü problemi çözme konusunda rahatlatıyor. Teknoloji çağında, bazı internet sitelerinin mobil cihazlara duyarlı olmaması, bizleri mobil web site tasarımı ile karşılaştırdı.

DEMİRCODE Mobil Web Site Tasarımı Konusunda Profesyonel Çözümler Sunar!

Bugün internet platformlarına bağlanan kullanıcıların %80’den fazlası mobil cihazlardan internete bağlandığını göz önünde bulundurmakta fayda var. Web sitesinde hizmet ve ürün satışı gerçekleştiren firma ve markaların özellikle mobil tasarıma ihtiyacı vardır.

Bu hizmetleri alan internet siteleri, daha geniş kitlelere hitap etme şansı bulurken, kendilerini sürekli olarak geliştiriyor ve internet siteleri üzerinden yüksek kazanç elde ediyor. Sizlerde DEMİRCODE firmasının sunduğu mobil tasarım hizmetlerinden yararlanıp, internet sitenizi daha efektif hale getirebilir ve SEO açısından internet sitenizdeki pürüzleri ortadan kaldırıp, kullanıcı deneyimini kusursuz bir hale getirebilirsiniz.

Mobil Web Tasarımla Alakalı Yapılan Araştırmalarda Çıkan Sonuçlar ve Fikirler

Mobil web tasarımı konusunda birçok araştırma ve istatistik kaynağının farklı ifadeleri vardır. Yapılan araştırmaların bir kısmı internet kullanıcılarının %67’sinin mobil cihazlardan internete erişim sağladığını söylerken, bazı araştırmalarda ortaya atılan rakamlar ise %80 ve %87 arasında kullanıcının mobil cihazlardan internete eriştiği yönündedir.

Sonuç olarak günümüzde insanlar internete erişmek için artık mobil cihazlara geçiş yapıyor. İnternete bilgisayar üzerinden erişen kullanıcılar ise genellikle kurumsal firma çalışanları, internetin farklı kategorilerinde hizmet veren profesyonel bireyler ve oyun oynayan, medya sektöründeki diğer kişilerdir.

Bu yüzden mobil web tasarım yaptırmak, günümüzde şartlarında gerekli ve internet sitesi sahipleri için oldukça hayati bir konudur. İnternet sitelerinizin gelişimi ve arama motorlarında üst sıralara çıkması için bu çalışmaları yaptırmanız gerektiği kanaatindeyiz.

Google’ın güncel algoritmalarına göre mobil tasarımın kaliteli ve mobil açılma zamanında pürüzler olmayan internet sitelerinin, diğer internet sitelerine göre bir adım önde olduğu dile getirilmektedir. Mobil tasarımla oluşturulan internet sitelerinin bu yüzden önemi büyüktür ve büyük platformlarda üst sıralarda görünmenizi sağlayacak bir unsurdur.

DEMİRCODE Mobil Web Tasarım Ajansı Sizlere Kaliteli ve Çözüm Odaklı Hizmetler Sunuyor!

İnternet sitelerinizin gelişimine destek veren ve mobil web tasarım konusunda sizlere hizmet sunan DEMİRCODE dijital platformlara mobil cihazlar ile girişi kolaylaştıran profesyonel çalışmalar sergileyerek sizlerin her ortamda bulunmasını sağlıyor ve bu anlamda ihtiyaçlarınızı eksiksiz bir şekilde gerçekleştiriyor.

Web tasarım çalışmaları önemli bir enerji, uzman bir ekip ve zaman isteye bir çalışmadır. Buna istinaden mobil web tasarım hizmetleri profesyonellere bırakılması gereken ve alanında uzman kişilerin yapması gereken önemli bir çalışmadır.

DEMİRCODE Web Tasarım Ajansı ile çalışmak ve mobil tasarımlar ile ilgili hizmetler alarak, zamandan feragat etmenize gerek kalmıyor. Bu tarz çalışmaları bize bırakıp, firmanızın diğer işlerini geliştirmek ve işlerinize daha çok zaman ayırarak, daha verimli bir zaman yönetimine sahip olabilirsiniz.

Mobil Web Tasarım Süreçleri Nelerdir?

Plan ve Strateji Belirliyoruz!

Mobil tasarım çalışmaları DEMİRCODE bünyesinde iki farklı başlık altında ele alınır. Bu başlıklar ise; FRONT-END ön tasarım çalışmaları ve BACK-END denilen arka planda yapılan çalışmalardır. İnternet sitesinin tasarımındaki ilk adım, internet sitesinin hangi sektörde, hangi kitleye hitap ettiğinin belirlenmesidir. Belirlenen hedef ve yapılan planlar ile tasarım sürecinde nelerin yapılabileceği konuşulur ve karar birliği ile çalışmalara başlanır.

Operasyon Süreci

İnternet sitesinin tasarımıyla alakalı sayfaların programlama düzenleri hakkında belirli ayarlama ve çalışmalar yapılırken, internet sitesinin farklı cihazlarda, boyutunu bozmadan ve sayfa düzenini değiştirmeden çözünürlüğünün bütün mobil cihazlarda, aynı standartlarda açılması sağlanır.

Yukarıda bahsettiğimiz çalışma tam olarak şöyledir; mobil tasarıma sahip olan bir internet sitesinin CSS fonksiyonlarından ötürü PC görüntüsünün, mobil cihazlardaki görüntüyle herhangi bir boyut farkından etkilenmesini önleyip, çözünürlük potansiyeli ve görüntü boyutlarının kalite bakımından aynı görsel niteliği yansıtabilmesinin sağlanmasıdır.

Bu durumdan ayrı olarak mobil tasarımlarda hali hazırda bulunan internet sitesine, mobil cihazlar üzerinden erişim denendiğinde, PC tasarımlarından ayrı bir tasarım çalışmasının belirmesi ve görüntünün aynı özelliklere sahip olarak kalması adına, belli başlı düzenlenmelerin yapılması gerektiği ifade edilebilmektedir. Örneğin; mobil cihazlar üzerinden menü görünümü daha ufak olur, yazı tipi boyutları küçülür.

Fakat bu küçülmeler, görüntüde problem çıkarmasın diye, mobil tasarımının yazılım anlamında kusursuz olması gerekir. Bu süreçte DEMİRCODE kusursuz bir yazılım çalışması yaparak sorunların giderilmesini sağlar.

Mobil web tasarım konusunda uyumluluk çalışmaları tamamlanan internet sitelerinin SUB domain açmasına gerek kalmadan çalışma devam eder. Bunun dışında yönlendirilmelere maruz kalmaması ve farklı URL’lere ihtiyacının olması sürecin bir parçasıdır.

Mobil tasarıma sahip internet sitelerinin bir farklı özelliği ise hız problemlerinin neredeyse hiç yaşanmamasıdır. Arama motorları internet sitelerinin hızlı çalışmasına dikkat ettikleri için hızlı mobil tasarıma sahip olan sitelerin arama motorlarında hedefledikleri yere ulaşacakları aşikârdır.

Mobil Tasarıma Sahip İnternet Sitelerinin Elde Ettiği Avantajlar Nelerdir?

  1. Kullanım Kolaylığı

Mobil Web tasarımın en önemli özelliklerinden biri internet sitenizin farklı mobil cihaz ekranlarına Entegre edilebilecek esnekliğe sahip olmasıdır. İnternet siteniz PC, dizüstü PC ve diğer mobil cihazlar ile rahatlıkla gezilebilecek seviyede olmalıdır. İnternet sitelerinin böylelikle ekran büyüklüklerine göre içerik kaydırma özelliğine sahiptir. Görüntülerin boyutlarını ayarlamak ve yazı boyutunu ziyaretçilere kaliteli bir şekilde gösterebilmek için ayarlama yapar. Mobil tasarım sayesinde, kullanıcılar internet sitenize istedikleri cihazlardan rahatça erişebilir ve kolayca internet sörfü yapabilir.

  1. Bakım Kolaylığı

İnternet sitenizin mobil tasarım çalışmalarını gerçekleştirdiğinizde, mobil, tablet ve diğer cihazlardan Versiyonların bütün platformlardan tek tek güncellemeniz gerekmez. Sizlere zamandan oldukça fazla tasarruf etmenizi sağlayacak mobil tasarım süreci oldukça büyük katkı sunacaktır. Bütün cihazlardan açılabilen bir internet sitesinin varlığı sizleri oldukça rahatlatacaktır. Bu işlemler zaman dışında ekonomik olarak da sizlere birçok avantaj sağlar.

  1. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Mobil tasarım faaliyetleri internet sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkması için arama motorlarının güncel Kriterlerine göre internet sitelerinin olmazsa olmazları arasına girmiştir. Bu yüzden günümüzde arama motorlarında başarılı bir süreç geçirmek isteyen her web sitesinin mobil tasarım yaptırması gerekir.

Mobil tasarımın uygulandığı internet sitelerinde düzenlenen içeriklerin Optimizasyon çalışmaları diğer internet sitelerine göre daha kolaydır. Mobil tasarım yapıldıktan sonra internet sitenizin link yapısında herhangi bir değişim söz konusu olmadığından, bu çalışmalar sonrasında Google arama motorunda internet sitenizin konumlanması daha kolay bir hale gelecektir. Google arama motorlarında yüksek görüntülenme sayısına ulaşmak, sizleri reklam bütçeniz konusunda rahatlatacaktır.

  1. Satış Potansiyeli

İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, eğer internet sitenizde rahat gezemiyor, hatalar ve sayfaların bozuk olmasından ötürü istediğini alamıyorsa, potansiyel müşterilerinizi de diğer müşteri kitlenizi de kaybettiniz demektir.

Fakat kullanıcılar, istediği mobil cihaz ve diğer masaüstü ve dizüstü PC’lerden internet sitenize kolay erişim sağlayabilir, istediği bilgiye, ürüne ve hizmete ulaşabilirse, potansiyel müşterilerinizin artacağına ve kullanıcı deneyiminin yüksek kalite standardına ulaşacağından emin olun. Geliştirilen kullanıcı deneyimi, satış potansiyelinizi arttırır ve satışlarınızı katlar.

  1. Maliyet Kazanımı

Mobil web tasarımı yapılan internet siteleri bütün cihazlarda kullanılabilecek ve bu tasarımın yapıldığı internet sitelerinin güncellenmesi ve bakım çalışmalarının yinelenmesi maliyet ve zaman konusunda sizlere birçok artı sağlar. Bir internet sitesine sahip olmak isterseniz, ilerleyen süreçlerde sürümlerin güncellenmesi ve tasarım geliştirme çalışmaları gibi maliyetleri ortadan kaldırmış olursunuz ve internet siteniz için yıllık olarak yalnızca sunucu ve domain ücreti ödersiniz.

 

  1. Sosyal Medya Linkleri

Mobil tasarım ile oluşturulan internet siteleri sosyal medya paylaşımlarına ait bağlantıları tek link üzerinde toplama şansına sahiptir. Yani farklı internet sitelerinden farklı linkler ile paylaşım yapmak yerine, tek bir internet sitesinden tek bir paylaşımla bütün işlemleri kolayca halledebilirsiniz. Bu durum internet sitesinin sahibinin yorum ve paylaşımlara ulaşmasına yardımcı olur. Böylelikle internet sitesi sahipleri, kullanıcıların yorumlarını görüp, bu yorumlara göre internet sitelerini geliştirebilirler.

  1. Cezai Önlemler

Mobil web tasarım, internet sitelerinin Google’ın tekrarlanmış içeriklerden ötürü oluşan cezalardan korunmasını sağlar. (DUPLİCATE CONTENT PENALTY) İnternet sitesi sahipleri açısından bu durum, internet sitesinin tekrarlanmış içeriklerden standartların karşılaşmasına kadar birçok konuya dikkat etmesi konusunda avantaj demektir. Bu avantajların değerlendirilmesinden dolayı, günümüz şartlarında birçok firma ve kurumun internet sitelerini mobil tasarımla yapmasına zemin hazırlamıştır.

Bu tasarımın korumasını sağlamak ve güncel kalmasına yardımcı olmak basittir ve bütün cihazlardan internet sitesine erişilmesine yardım eder. Kullanıcı deneyimini zirveye taşır ve yüksek seviyede yatarım getirisi oluşturur. Mobil web tasarım, yüksek teknolojik kullanımından ötürü, tüm mobil ve masaüstü cihazlarında uyumludur ve kolayca grafik ve görüntü bozuklu yaşanmadan açılır.

Kodlama kalitesi oldukça yüksektir. HTML5 ve CSS3 uyumu söz konusudur.  Sizlere bu hizmetleri DEMİRCODE olarak kalite standartlarında sunuyor ve internet sitelerinizin hedeflediği seviyeye çıkması için profesyonel ve bilinçli fikirlerle hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

DEMİRCODE olarak sizlere sunduğumuz kaliteli mobil web tasarım hizmetlerimizden yararlanmak adına internet sitemizi ziyaret edip, teklif al butonuna tıklayıp, hızlı bir şekilde teklif alabilir ya da iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürünler

Bu hizmette kullandığımız ürünlerimiz.

BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi
BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi

Online Uçak Bileti Satış Sistemimiz hem IATA hem de non-IATA için kullanabileceğiniz ve alt acente tanımlayabileceğiz seyahat acentesi yazılım sistemidir.

Detaylı İncele
ORES  | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı
ORES | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı

ORES Ürünümüz, kanal yönetimi entegrasyonları, dış API ve XML entegrasyonu gibi farklı satış kanalları bağlantıları ile B2B ve B2C geniş ölçekli bir rezervasyon motoru sunar.

Detaylı İncele
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu

Sistemimiz iFrame veya XML (Api) Entegrasyonu ile tüm dünyadaki araç kiralayan firmaların (rent a car servis) araçlarını kiralayıp komisyon kazanabileceğiniz bir sistemdir.

Detaylı İncele
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı

TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı, tur rezervasyon sistemleri ve tur yazılımları içinde turizm seyahat acentelerine son derece fonksiyonel hizmetler sunuyor.

Detaylı İncele
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı

ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi kullanılırken, müşterileriniz genel olarak araçların ‘alış ve bırakılış’’ noktalarını, alış tarihini, kişi sayısı bilgilerini sisteme girerler. ...

Detaylı İncele
OVİS | Online Vize Sistemi
OVİS | Online Vize Sistemi

Birçok insan vize almak istediğinde bir panik yaşar. Nasıl başvurulur? Neler gerekir? Ne kadar sürer? Ya bir de çıkmazsa! İşte tam bu noktada, OVİS | Online Vize Sistemi.

Detaylı İncele
DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

Uygun yerlere uygun metinlerin, gerektiğinde ana görsellerin dengeli bir şekilde boyutlandırılabilmesi için CMS adını verdiğimiz İçerik Yönetim Sistemi’nden de faydalanabilirsiniz.

Detaylı İncele
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu

En uygun Eticaret paketi fiyatları ile, E-Ticaret sitenize, sınırsız sayıda ürününüzü yükleyin, birden fazla mağazayı bir yönetici panelinden yönetin ve sistem içerisinde tanımlı p ...

Detaylı İncele