Mobil Uygulama (Mobile Application) Geliştirme

Mobil uygulamaların kapsadığı alanlar hayallerimizin ve sosyal hayatımızın çok daha fazla ötesindedir.

Mobil uygulamalar (mobil application olarak da bilinir), akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar için geliştirilen yazılım programlarıdır. Günümüzde, neredeyse bilgisayarlarda yapabildiğimiz bütün işleri elimizdeki mobil cihazlarla yapabilir hale geldik.  Böylesi bir çağda mobil cihazların içindeki uygulamaların da bize hem verimli bir şekilde karşılık vermesi, hem de son derece kullanım kolaylığı sağlaması beklenmektedir.  Bu noktada amaca yönelik tasarlanmış işlevleriyle ve sağlamış oldukları kullanım kolaylıklarıyla mobil uygulamalar imdadımıza yetişir. 

Mobil uygulamaların kapsadığı alanlar hayallerimizin ve sosyal hayatımızın çok daha fazla ötesindedir. 

Banka işlemlerinden alışverişe, dil öğrenmekten iş ilanlarına, sağlıkla ilgili bilgileri edinmeden kamu işlerini halletmeye kadar günlük yaşantımızda birçok alanda mobil uygulamalardan yararlanırız. 

Hatta bunun en dinamik örneklerinden bir tanesi de pandemi sürecinde yaşadığımız sosyal hayattan uzaklık olmuştur. Bu süreç içerisinde kişiler günlük rutin ihtiyaçlarından, gerçekleştirdiği sosyal faaliyetlere kadar mobil uygulamalardan faydalanmıştır.  Bu sayede en az web sitelerin işlevselliği kadar mobil uygulamalardan da insanlar herhangi bir bilgisayara veya sabit internet hattına bağlı kalmadan işlerini ve ihtiyaçlarını gidermiştir. Bu sebepten dolayı biz müşterilerimize web sitelerinin yanında mobil uygulamaları da önermekteyiz. 

İşletim Sistemi Uyumluluğu

Mobil Uygulama Geliştiricilerimiz, mobil uygulamanın çalışacağı işletim sistemlerine göre üretilmiş mobil uygulamalar geliştirir. Bildiğiniz gibi mobil uygulamalar IOS işletim sistemi için farklı, Android işletim sistemi için çok daha farklı bir sistem içerisinde çalışır. Bu sebeple herhangi bir Android Mobil Uygulamasını Apple marka bir telefonda çalıştırmanız mümkün olmayacaktır. Bu sebeple Android ve IOS işletim sistemine uygun olarak geliştirilen mobil uygulamalar hedef kitleye kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar.     

Hepimizin bildiği gibi mobil aplicationlar masaüstü bilgisayarlarımızdaki programlardan çok daha farklıdır. Mobil uygulamalar adeta bu programların birer minik versiyonudur. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların alan kapasitesi ve işlemci özellikleri mobil cihazlara kıyasla çok daha fazladır.  Buna paralel olarak hazırlanan mobil uygulamalar da elimizde olan mobil cihazların içerisinde kendisi küçük ama fonksiyonu büyük bir özelliğe sahip olmak zorundadır. İşte bu noktada mobil uygulama geliştiricisinin profesyonel bir yeteneğe sahip olması gerekir. Çünkü mobil uygulama kullanıcıları kullanmış oldukları mobil cihazlarda olabildiğince az efor sarf edip, alınabilecek maksimum sonucu almak ister.

Mobile First Yaklaşım

Mobil First Yaklaşımı açıklayabilmenin en iyi yolu ‘’ters inovasyonun’’ ne olduğu bilebilmekten geçer. 
Ters İnovasyonun ne olduğunu örnekleyecek olursak: Avrupalılar üretmiş oldukları yaklaşık 90kg civarında olan EKG cihazını Hindistan’a satmaya çalıştıklarında başarısız oldular. Yaptıkları incelemede Hindistan’ın hastane sisteminin bu cihazlar için uygun olmadığın anladılar çünkü bu ülkede insanlar hastanelere gidemiyorlar, gitseler bile elektrik sistemleri düzgün bir şekilde çalışmadığı için verimli hizmet alamıyorlardı. Onun yerine Hindistan’ın bir geleneği olan hastanın ayağına giden doktorlar için taşınabilir bir EKG cihazları ürettiler. O sebeple biz bu girişime ‘’İnovasyon’’ adını veriyoruz. Daha sonrasında Avrupalılar 2 adet pil ile çalışan bu EKG cihazlarını kendi ülkelerindeki ambulanslarında kullanabileceklerini anladılar. Bu noktada buna da ‘’Ters inovasyon’’ adını vermekteyiz. Yani tıpkı Ters İnovasyon örnekleri gibi eskiden mobil uygulamalar masaüstü programların mini versiyonları olarak önümüze çıkarken, şimdi ise bilgisayar programları mobil uygulamaların başka bir versiyonu olarak bize sunulmaya başlandı. Yani artık telefonumuza gelmesini istediğimiz bir uygulama için bilgisayar sürümünü beklemek zorunda değiliz. 

Mobil Uygulamaları Bulmak ve Mobil Cihazınıza Kurmak
Günümüz itibarıyla mobil aplikasyon alanında kendini kanıtlamış:

Android Cihazlar için Google Play, Iphone, Ipad ve Apple Watch gibi Apple ürünleri için AppleStore, Amazon Fire cihazları içinse Amazon AppStore mağazaları kullanılmaktadır.
Bunun yanı sıra, birçok web sitesi de kullanıcıya mobil uygulamaları sunar ve kullanıcının cihazına güvenli bir şekilde indirebileceği bağlantılar sağlar. 
Yani: masaüstü bilgisayar programları kadar mobil uygulamalar için de birçok ana ve ara kaynak bulunmaktadır. Böylelikle işletim sisteminize uygun olan mağazayı bulmanız, dilediğiniz uygulamayı kolay bir şekilde cihazınıza indirmek ve kurmak için yeterli olacaktır. 
 
Demircode ® Mobil Uygulama Uzmanları olarak bizler, tatmin edici bir Mobil Uygulama deneyimi için mükemmel Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı oluşturmayı hedefleriz. Tasarım için kritik planlama ve analiz kabiliyetlerimizi kullanarak, karmaşık süreci basit ve zarif bir sanat eserine dönüştürürken, müşterilerimizin ihtiyaçlarına her yönden çözümler sunmaya çalışırız.

Android ve Apple uygulamaları için müşterilerimize en uygun bütçe ile hizmet sunmak amacıyla Hibrit uygulama geliştirme ile örneğin, Cross Platform üzerinde Xamarin veya React Native geliştirme aracını kullanarak, tek kod ile hem Apple uygulaması geliştirir, hem de Android uygulama geliştirmiş oluruz. Bu bağlamda tek ücret ile en az 2 mobil uygulama sahibi olursunuz.
 

 

Ürünler

Bu hizmette kullandığımız ürünlerimiz.

BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi
BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi

Online Uçak Bileti Satış Sistemimiz hem IATA hem de non-IATA için kullanabileceğiniz ve alt acente tanımlayabileceğiz seyahat acentesi yazılım sistemidir.

Detaylı İncele
ORES  | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı
ORES | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı

ORES Ürünümüz, kanal yönetimi entegrasyonları, dış API ve XML entegrasyonu gibi farklı satış kanalları bağlantıları ile B2B ve B2C geniş ölçekli bir rezervasyon motoru sunar.

Detaylı İncele
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu

Sistemimiz iFrame veya XML (Api) Entegrasyonu ile tüm dünyadaki araç kiralayan firmaların (rent a car servis) araçlarını kiralayıp komisyon kazanabileceğiniz bir sistemdir.

Detaylı İncele
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı

TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı, tur rezervasyon sistemleri ve tur yazılımları içinde turizm seyahat acentelerine son derece fonksiyonel hizmetler sunuyor.

Detaylı İncele
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı

ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi kullanılırken, müşterileriniz genel olarak araçların ‘alış ve bırakılış’’ noktalarını, alış tarihini, kişi sayısı bilgilerini sisteme girerler. ...

Detaylı İncele
OVİS | Online Vize Sistemi
OVİS | Online Vize Sistemi

Birçok insan vize almak istediğinde bir panik yaşar. Nasıl başvurulur? Neler gerekir? Ne kadar sürer? Ya bir de çıkmazsa! İşte tam bu noktada, OVİS | Online Vize Sistemi.

Detaylı İncele
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu

En uygun Eticaret paketi fiyatları ile, E-Ticaret sitenize, sınırsız sayıda ürününüzü yükleyin, birden fazla mağazayı bir yönetici panelinden yönetin ve sistem içerisinde tanımlı p ...

Detaylı İncele
DPAY | Online Ödeme Sistemi ve Online Ödeme Sistemleri
DPAY | Online Ödeme Sistemi ve Online Ödeme Sistemleri

DPAY | Online Ödeme Sistemi, Kredi Kartı, Online Ödeme Sistemleri, Banka Kartları ve Mobil Telefon Ödeme Yöntemleri ile online ödeme yapılabilmesini sağlar.

Detaylı İncele