Blog

Akıllı telefonlar için yapay zeka tehlikesi!

18/11/2018

Yapılan testlerde de yapay zeka, parmağın sadece bir yüzeyini bile taklit ettiğinde bile telefon açılabiliyor. Bu tabii ki parmak izi sensörü teknolojisini tamamen savunmasız kılmıyor. Halen bu izleri tamamen taklit etmek ve tahmin etmek imkansız. 

Yapay Ay’dan sonra Çin Yapay Güneş geliştiriyor!

15/11/2018

ğer böyle bir çekirdek geliştirilirse, devlet enerji üretimi konusunda yepyeni bir devri başlatacak. Söz konusu Çin olunca bu projenin ilerleyen 3-4 yıl içerisinde gerçeğe dönüşeceği de tahmin ediliyor.

Güneş Enerjisini 18 Yıl Saklayabilen Sıvı Geliştirildi

10/11/2018

Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan enerji depolamanın çözümü için çok sayıda kuruluş çalışmalarını sürdürüyor. Dönem dönem bu alanda heyecanlandırıcı önemli haberler çıksa da, henüz bataryaları hızlı şarj edebilmek dışında bir çözüm kullanıma sunulmuş değil.

Tesla Otomobiller Uzaktan Kontrol Edilebilecek

07/11/2018

Otomatik pilot özellikleriyle dikkat çeken Tesla otomobiller için yeni “Summon” (çağırma) özelliği duyuruldu. Bu özellik sayesinde araç, cep telefonunun bulunduğu konuma çağrılabilecek. Sürücü istediği takdirde Summon tuşunu basılı tutarak Tesla’nın evcil hayvan gibi yanında gelmesini sağlayabilecek.

İnsan Beynini Taklit Eden Süper Bilgisayar Geliştirildi

07/11/2018

Dünyanın en büyük nöromorfik süper bilgisayarı Spiking Neural Network Architecture (SpiNNaker) geçtiğimiz gün ilk defa çalıştırıldı. Bu bilgisayar 1 milyon işlemci çekirdeğiyle saniyede 200 trilyon işlem yapabiliyor.

WhatsApp reklam dönemini başlatıyor!

01/11/2018

WhatsApp’ın, SMS’i adeta yok ederek dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olmasında, reklamsız olmasının büyük payı var. Hatta, WhatsApp nasıl para kazanıyor? sorusunu birçok kişi düşünmüştür.