B2B Web Yazılımları

Business to business ifadesinin kısaltılmış hali olan B2B şirketler arası yapılan satış ve pazarlamayı ifade eder.

Business to business ifadesinin kısaltılmış hali olan B2B şirketler arası yapılan satış ve pazarlamayı ifade eder. Nihai tüketiciden önce birçok süreç bilindiği gibi şirketler/kurumlar arası gerçekleşir. Çoğu zaman bu iş akışı şirketlerin nihai tüketici ile yaptığı alışverişten çok daha yoğun olur. İşte bu sebepten dolayı B2B web yazılımları bu komplike iş akışlarında maksimum verimliliği yakalayabilmek için büyük önem arz eder. B2B web yazılımlarının kapsamı ne kadar çoksa iş akışı o derece doğru, sistemli ve istikrarlı bir şekilde akar.
 
Henüz müşteriye bile ulaşamamış bir sürecin şirket arası iş trafiğinde tıkandığını düşünün! Genellikle insanların ağzına pelesenk olmuş “sistem çalışmıyor!” ifadesinin arkasında işte bu B2B web yazılımının niteliksizliği yatar. Çünkü B2B web yazılımı şirketinizin diğer şirketler yaptığı işlerde gizli kahramandır. Şirket arası bu iletişimi ve iş akışını kontrolünüzde tutmak iyi bir B2B web yazılımına sahip olmanızdan geçer.

B2B’de en temel sorunlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • İş trafiğinizin yönetiminin düzgün yapılmaması
 • Doğru ROI’lerin (yatırım getirisi, net kar ve yatırım arasındaki oran hesaplanması) sağlanmaması
 • Jargonların yarattığı yapaylık. (Web siteniz eğer bir robot tarafından yazılmış hissi yaratıyorsa, daha ilk baştan kaybettiniz demektir. Web sayfanız bir sürü jargonla doluysa, anlaşılması zorsa, basmakalıp ifadeler sayfanızı ziyaret edenleri kendisinden uzaklaştıracaktır.) 
 • Ürününüzü ya da hizmetinizi satın alacak kişinin site içinde yaptığı yolculukların her adımına uygun bir içerik belirlememesi,
 • İçerik yönetiminin sürekli olmaması. (birçok firma dopdolu bir içerik havuzu yaratsa da bunların takibini ve güncel olarak değerlendirmesini yapmadığı için iç dinamizmini kaybediyor ve böylece müşteri kaybediyor.)
 • Teknoloji entegrasyonun doğru yapılmaması. (Yolda lastiğiniz patladı. Yedek lastikle patlak lastiği değiştireceksiniz. Bir bakıyorsunuz elinizdeki bijon anahtarı bijonlarla uyumlu değil! Sonuç: yolda kaldınız.) Teknoloji entegrasyonunda da yanlış yazılımı/iş akışı ve süreçleri için uygun olmayan programı satın alırsanız hem gereksiz maliyet yapmış olursunuz hem de “yolda kalırsınız”. 
 • Satışların düzenlenmesi ve pazarlamanın sistemli yapılmaması. (Bu noktada takım çalışmasının olabilmesi ve ekipler arası iletişimin düzenli olması büyük farklar yaratır.)   

DEMİRCODE B2B yazılım hizmetlerii le müşterilerinin her süreçte yanında olan ve bu yazılımlar konusunda oldukça kaliteli hizmetler sunan geniş bir müşteri ağı olan, firmalardan biridir. Alanında profesyonel yazılım uzmanları ile sektörünün dinamiklerini bilen ve yazılım konusunda her geçen gün kendini geliştiren bir yapıya sahip olan DEMİRCODE akıllı yazılım sistemleri ile hizmetinizdedir.

B2B sistemlerinin birçok özelliği bulunmaktadır. Sizlere bu hizmetleri sağlarken temel amacımız müşteri kaybını önlemek, müşterilerinizin sizlere kurduğumuz bu sistemler sayesinde bilinçli bir karar aşamasına varmasını sağlıyoruz. 

B2B Yazılımının Sunduğu Ayrıcalıklar Nelerdir?

Bu sistemleri firmaların ve markaların sistematik çalışması ve bayilerini profesyonel bir sistem üzerinden yönetebilmesi ve kontrol altında tutması amacıyla kuruyoruz. ERP Entegrasyonları, cari hesaplamalar gibi birçok işlemi bu sistemler üzerinden yönetmenize olanak sunuyoruz.

 • Kullanıcı sınırlaması gibi problemler yaşamadan ERP programlarındaki carilerinizi sadece tek tıklama özelliği sayesinde şifre oluşturabilir ve DEMİRCODE B2B yazılım özelliklerinden yararlanabilirsiniz.
 • İşletmelerin birçoğunun e ticaret sistemlerinde göz önünde olan bu yazılım sistemleri firmamızın uzman yazılım mühendisleri ve alanında etkileyici çalışmalar sergileyen yazılım uzmanlarımıza hazırlatıp test edip müşterilerimize sunuyoruz.
 • Tahsilat sistemlerini B2B yazılımıyla uyumlu bir şekilde çalıştırmanızı sağlıyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel hizmetleri sizlere en kaliteli şekilde sunup çalışmalarınızın başarılı olmasını sağlıyoruz.
 • E ticaret sistemleri üzerinden firmanıza bağlı olan alt firmaların ve bayilerin sipariş takipleri ve analiz ve raporlama gibi işlemlerini tekli panel üzerinden kolayca yönetmenizi ve gözlemlemenizi sağlayacak yazılım çözümlerini sizlere sunuyoruz.
 • Bu sistemlerimiz üzerinde yer alan bazı gelişmeler şunlardır; tahsilat, bakiye, sipariş, ödeme, mutabakat.
 • İşletmeleriniz ve firmaların hizmet verdiği sektörü ayırt etmeden sizlere sektörlerinizde rakiplerinizle rekabette üstün çıkacağınız ve işletmelerinizin avantaj kazanması hakkında profesyonel B2B sistemlerini sizlere sunuyoruz.

Firmamız bu hizmetleri sizlere eksiksiz bir şekilde sunarak, sektörünüzde sizleri diğer firmalardan ayıracak birçok özelliği sunmaya devam ediyor. Unutmayın ki dijital platformlar üzerinde müşterilerinize sunabileceğiniz en akıllı yazılımlar B2B yazılımlarıdır. Bu yazılım hizmetleri ile DEMİRCODE sizlere profesyonel çalışmalarını gösteriyor ve sizlere yaratıcı fikirler ve son teknolojiyle donatılmış araçlarıyla kaliteli hizmetler sunuyor.

B2B Yazılımı İle Müşteri Yönetimi ve B2C Güncelleme

DEMİRCODE B2B sistemi sayesinde isterseniz web siteleri üzerinden son kullanıcılara satışlar yapabilirsiniz, b2b hizmetiniizin yanında b2c hizmetini de satın almanız bunun için yeterlidir. Ayrıca indirim, kampanyalar ile destek verip, kredi kartı, havale, EFT ve kapıda ödeme gibi ödeme yöntemlerini kullanıp tahsilat işlemlerini gerçekleştirip, ticari programlarla bütünleşmiş B2B yazılımlarımızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Gelişmiş B2B Yönetimi

B2B sistemlerinde kullanıcı sınırlaması söz konusu değildir. ERP programlarında cari hesaplarınıza tek tıklama ile B2B şifresi oluşturup güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Bayilerinizin kendine özel değerler üzerinden sipariş sağlayıp, cari ekstreler, online ödeme, mutabakat, bakiye sipariş, tahsilat gibi birçok işlemi gelişmiş B2B özelliklerini kullanabilirsiniz.

ERP Yönetimi

B2B yazılımımız sayesinde Dynamics, SAP, Netsis, Eta, Opak, Nebim, Mikro, Canias gibi ticari programlar sayesinde düzenli entegrasyon sağlayıp, B2B sistemleriyle ticari çalışmalarınızı anlık olarak kontrol altına alabilirsiniz. Ticari olarak kullandığınız programların yapısını değiştirmeden internet ortamında oluşturulan bayiler üzerinden süreçlerinizi tek panel üzerinden kontrol edebilirsiniz.

DEMİRCODE Anahtar Teslimi Profesyonel Çözümler Sunar!

HOSTİNG, SSL, Domain, E Mail, yedekleme, güvenlik, ödeme ve tahsilat alt yapılarıyla birçok alanda hizmet sunuyor ve bu hizmetleri sizlere B2B yazılım sistemleriyle bir bütün olarak sunuyoruz.

Sanal Pos Entegrasyonu

B2B yazılım hizmetleri sayesinde bütün bankalardan sanal pos hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca BKM Express, Pay NET, PayU, Paypal, iPara,iyzico sistemlerine uyumlu şekilde çalışabilirsiniz.

Dijital Tahsilat Modülü

Alışveriş yapmadan tahsilat Modülü B2B kullanıcılarına özel geliştirilen bir sistemdir. Siparişlere bağlı olmadan ödeme alıp, tahsilat problemlerini anında çözebilirsiniz.

Limitsiz Ürün Yönetimi

DEMİRCODE B2B yazılım hizmetlerinde herhangi bir ürün yönetimi sınırlaması bulunmamaktadır. Ürünler ve kategoriler ekleyip, bütün stoklarınızı tek bir tuşla yönetip, istediğiniz bilgi ve verilere ulaşmak adına güçlü gelişmiş filtreleme sistemlerini kullanabilirsiniz.

Varlık Yönetimi

Ticari faaliyetleri kapsayacak bütün özellikleri göz önünde bulundurarak üretilen B2B yazılım varlık yönetimi konusunda farklı özellikler ve hizmetler sunmaktadır. Stok, cari hesaplama, grup ve kategorize edilmiş iskonto çalışmaları yürütülebilir. Farklı bayilerin her biri için özel fiyat tanımlaması yapabilirsiniz.

Pazarlama Araçları

Bayi satışları konusunda başarılı olabilmek için cari, stok net tutar ve adet Bazlı kampanyalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca hediye çeki ve Promosyon kodlarını tanımlayıp bayilere farklı şekillerde kampanya fırsatları sunabilirsiniz.

Saha Satış Modülasyonu

Saha satış ekipleri bütün çalışmalarını PC, mobil cihaz ve tabletler üzerinden yürütebilir. Ayrıca gelişmiş olan ziyaret yönetimi özelliğinden ötürü Plasiyer kontrolü yapabilir, CRM yönetim desteğiyle ziyaret ettiğiniz müşterilerle ilgili detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Kargo Yönetimi

B2B sistemlerini kullanan müşterilerin sipariş durumlarını, kargo bilgilerini, kargo takip numaralarını Online takip edebilir ve tek tıkla kargolarınızın detayları hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Kargo Modülü Aras, Yurtiçi, UPS, MNG, Sürat kargoyla uyumlu çalışır.

Çoklu Dil Desteği

B2B yazılım sistemleri sizlere çoklu dil desteği sunmaktadır. İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Çince gibi dilleri kullanıp sistemlerinizde istediğiniz kadar dille organize edebilir ve stoklarınızın adlarını alakalı dillere ekleyip müşteri kitlenizi büyütüp, bütün dünya üzerinden siparişler tahsil edebilirsiniz.

Analiz ve Raporlama Sistemi

Stok sayısı, sipariş, sepet, tahsilat, satan ürünler, satılmayan ürünler, en iyi ürünler gibi birçok konuda raporlamaları B2B yazılım sistemleri sayesinde öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Arayüz

DEMİRCODE B2B yazılım sistemleri sistemlerinizin bütün yönetim süreçlerini kolay ve hızlı bir şekilde bütün mobil cihazlarda ve bütün işletim sistemlerinde uyum bir şekilde açar. Böylelikle B2B sistemleri sayesinde zamandan tasarruf ederek iyi bir kullanıcı deneyimi yaşarsınız.

DEMİRCODE B2B Yazılım Süreci

 1. Sizlere en uygun olan B2B paketlerini seçmenizi sağlıyoruz. Paket seçimleri iş süreçlerinin en stratejik noktalarını oluşturmaktadır. Bütün bu çalışmaları sizlere sunduğumuz paketler üzerinden sağlıyoruz.
 2. DEMİRCODE üzerinden aldığınız B2B yazılım hizmetlerine özel tasarım hizmetleri sunuyoruz. Bu çalışmalar ile kurumsal kimliğinizi yansıtıyor ve internet sitelerinize uyguluyoruz.
 3. ERP yazılımı konusunda firmalara ve şirketlere göre özel kurgu sağlıyoruz.
 4. ERP Entegrasyonunu doğru analizler ile B2B sistemlerine Entegre ediyoruz. Böylelikle müşterilerimizin bütün faaliyetlerini dijital ortamlarda yürütmesini sağlıyoruz. Buradaki amacımız şirketlerinizin, bayilerinizin ve personellerinizin iş akışını hızlandırmaktır.
 5. B2B özel yazılım geliştirme sistemlerimiz sayesinde sizlere özel yazılım geliştirme hizmetleri sunuyoruz.
 6. Tüm bu süreçlerin sonunda B2B sistemlerinin testini gerçekleştiriyor varsa eksikleri tamamlayıp iş teslimi yapıyoruz.

B2B Yazılımı Nedir?

Dilimizde üreticiden üreticiye biçimde çevrilen bir terimdir. Üreticiler arasında yapılan ticaret anlamına gelir. Ülkemizdeki birçok işletmenin yakinen tanımış olduğu bir ticaret biçimidir. Bayiler, tedarikçiler, firmalar müşterileriyle B2B yazılım çözümleri sayesinde iş akışlarını pratik ve etkili bir şekilde yönetebilir.

Bu çalışmalar sayesinde bütün firmalar alt tabakalarında yer alan diğer bütün firmalar ile bütün iş akışlarını dijital platformlar üzerinden yürütebilirler. Ayrıca Global olarak firmaların katılmış olduğu, binlerce çeşit ürünün bir araya getirilip ticaretlerinin yapıldığı B2B platformları bulunmaktadır.

Bu platformlarda Global ve yerel çaplı işletmeler, satıcılar ve alıcı firmalar internet siteleri üzerinden bir araya gelirler. Bu alanlar satılacak ürünlerin toparlanıp bir araya getirildiği Online mecralardır. Bu platformlar üzerinden ürünlerle ile alakalı fiyat, teklif gibi birçok işlem gerçekleştirilebilir. Ayrıca birçok satıcı ve alıcı bu platformlar üzerinden kendi bütçesine uygun ürün alım satımı yapabilmektedir.

B2B E Ticaret Sistemleri

B2B e ticaret sistemlerinin gelişmesi ve yönetilmesi genel olarak klasik B2C e ticaret alanlarından daha pratik bir sisteme sahiptir. B2B sistemlerinin özellikleri markalara ve şirketlere özel tasarlanır. B2B fiyatlandırma çalışmaları, bütün müşterilerin ayrı ayrı sözleşmeleriyle alakalı satışlarına bağlı olarak bireysel fiyat politikası belirleyip ilerleme sağlar. Satın alma süreçleri, Departmanlar üzerinde farklı bir onay süreci içermektedir. Kapsamlı olan arama özellikleri ve ürün yapılandırması ister. B2B yazılım sistemlerinin amacı müşterilerin kişisel gereksinimlerini karşılamaktır. B2B e ticaret sistemlerinin hedefi ise müşterilerin satın alma süreçlerini algılayıp uzun vadede kalıcı ve kişisel çözümler sunmaktır.

B2B E Ticaret Yararları Nelerdir?

B2B e ticaret sistemleri yalnızca müşterilerin siparişler vermesini sağlamak değildir. B2B e ticaret, ürün yelpazesini etkileyici ve çekici bir şekilde sunmaktır. Bu çalışmalar müşterilerin ürünlere bakmasını ve bakınırken herhangi bir zahmete girmemesini sağlar. Böylelikle müşterilerinizin satın alma sürecini bilinçli bir şekilde tamamlar. Muhasebe uygulamalarına uyumlu çalışan B2B e ticaret müşteri siparişlerinin giriş ve çıkış süreçlerini hızlandırır ve bunu otomatik bir şekilde sağlar. Bu çalışmalar sayesinde maliyetleriniz minimum seviyeye düşer.

DEMİRCODE sizlere B2B yazılım hizmetlerini son teknolojiyle geliştirilen araçların yardımı ve uzman yazılım personelleriyle kaliteli bir şekilde sunarak. İşletmelerinizin kâr Marjını yükseltir ve maliyetlerinizi minimum seviyeye indirir. Sizlerde firmamızın bu hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız. Teklif al butonuna tıklayabilirsiniz. Ayrıca hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayın.


 

Ürünler

Bu hizmette kullandığımız ürünlerimiz.

BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi
BİSAS | Online Uçak Bileti Satış Sistemi

Online Uçak Bileti Satış Sistemimiz hem IATA hem de non-IATA için kullanabileceğiniz ve alt acente tanımlayabileceğiz seyahat acentesi yazılım sistemidir.

Detaylı İncele
ORES | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı
ORES | Online Otel Rezervasyon Sistemi | Otel Rezervasyon Programı

ORES Ürünümüz, kanal yönetimi entegrasyonları, dış API ve XML entegrasyonu gibi farklı satış kanalları bağlantıları ile B2B ve B2C geniş ölçekli bir rezervasyon motoru sunar.

Detaylı İncele
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu
AKİS | Online Araç Kiralama Sistemi | iframe, XML Entegrasyonu

Sistemimiz iFrame veya XML (Api) Entegrasyonu ile tüm dünyadaki araç kiralayan firmaların (rent a car servis) araçlarını kiralayıp komisyon kazanabileceğiniz bir sistemdir.

Detaylı İncele
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı
TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı

TURSAS | Online Tur Satış Sistemi Yazılımı, tur rezervasyon sistemleri ve tur yazılımları içinde turizm seyahat acentelerine son derece fonksiyonel hizmetler sunuyor.

Detaylı İncele
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı
ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi | Araç Transfer Programı

ATRAS | Online Araç Transfer Sistemi kullanılırken, müşterileriniz genel olarak araçların ‘alış ve bırakılış’’ noktalarını, alış tarihini, kişi sayısı bilgilerini sisteme girerler. ...

Detaylı İncele
OVİS | Online Vize Sistemi
OVİS | Online Vize Sistemi

Birçok insan vize almak istediğinde bir panik yaşar. Nasıl başvurulur? Neler gerekir? Ne kadar sürer? Ya bir de çıkmazsa! İşte tam bu noktada, OVİS | Online Vize Sistemi.

Detaylı İncele
DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS)
DARVIS | İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

Uygun yerlere uygun metinlerin, gerektiğinde ana görsellerin dengeli bir şekilde boyutlandırılabilmesi için CMS adını verdiğimiz İçerik Yönetim Sistemi’nden de faydalanabilirsiniz.

Detaylı İncele
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu
DCOM | E-Ticaret Sitesi | E-Ticaret Sitesi Kurulumu

En uygun Eticaret paketi fiyatları ile, E-Ticaret sitenize, sınırsız sayıda ürününüzü yükleyin, birden fazla mağazayı bir yönetici panelinden yönetin ve sistem içerisinde tanımlı p ...

Detaylı İncele