Web Yazılım Nedir?

İhtiyaca yönelik yazılım programları üretmek, sıkı analiz ihtiyacını içerisinde barındırır, müşteri, ihtiyaçlarını mümkün olan en iyi şekilde analiste iletmeli, analist ve proje yöneticisi bu ihtiyaçl

İhtiyaca yönelik yazılım programları üretmek, sıkı analiz ihtiyacını içerisinde barındırır, müşteri, ihtiyaçlarını mümkün olan en iyi şekilde analiste iletmeli, analist ve proje yöneticisi bu ihtiyaçlar doğrultusunda proje dokümanlarını oluşturmalıdır.

Web veya masa üstü uygulama olsun, uygulama geliştirme işlemleri aşamaları şu şekildedir,

RFP Dokümanı(Proje gereksinimlerinin yer aldığı doküman), eğer hali hazırda bir RFP dokümanı yok ise, müşteri ile birlikte "kapsam netleştirme toplantısı" ismi altında oturumlar ile bu doküman oluşturulmalıdır, proje yönetim ekibinin belirlenmesi, analiz çalışması, proje takvimi oluşturulması(MS-Project veya benzeri bir araç kullanılabilir), projede çalışacak personel sayılarının ve görevlerinin belirlenmesi, güvenlik ve performans testlerinde kullanılacak araçların belirlenmesi, proje teslerinde kullanılacak test bulgu yönetim araçlarının belirlenmesi, dokümantasyon formatının belirlenmesi, proje geliştirilirken kullanılacak alt yapı ürünlerinin belirlenmesi gibi bir çok konu baştan aşağı oluşturulmalı ve projeye bu işlemler sonrasında başlanmalıdır. Bu adımlara sadık kalındığı müddetçe, proje için arzu edilen başarı sağlanır.

İlgili Bloglar

E-ticaret Sitesi Kurmak
E-ticaret Sitesi Kurmak

Hedefinizdeki e-ticaretinin yapmak istediğiniz ürünün ihtiyaçlarını ve satış sürecini iyi belirlemeniz gerekir. Bu konuda DEMİRCODE olarak size her türlü desteği vermeye hazırız.

Detaylı İncele
DDoS Nedir?
DDoS Nedir?

Distributed Denial of Service (Dağıtılmış Hizmet Reddi) Nedir? Genelde DDoS saldırısı diye geçer. Web sitesi sahiplerinin korkulu rüyasıdır.

Detaylı İncele
E-Ticaret Sitesi Nedir?
E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-Ticaret Siteleri, projenin tüm adımları için iyi planlamanın en üst düzeyde önem arz ettiği web projesi şeklidir.

Detaylı İncele