Instagram Hesabı Nasıl Silinir ve Nasıl Dondurulur?

Instagram son zamanlarda en popüler olan sosyal medya platformlarından biri hale geldi. Facebook tarafından satın alınmış olan Instagram kullanıcı sayısını gün geçtikçe katlıyor.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir ve Nasıl Dondurulur?

Günümüzde sosyal medya platformlarına katılma ne kadar basitse, sosyal medya hesaplarını kapatmak tam aksine bazen zor olabilir. Instagram gibi sosyal medya alanları, kullanıcıların sayılarını yükseltebilmek için hesap açma işlemlerini oldukça basit bir hale getirebiliyor. Ayrıca kullanıcılarından olmamak için hesapları kapatmak yerine menülerde olmayan gizli ve göremediğimiz alanlar üzerinden hesap kapatma işlemlerini gerekli hale getiriyorlar. Fakat yeni bir sosyal medya platformu çıkınca arkadaşlarımız ile birlikte aynı ortamda bulunmak için hesap açma konusunda oldukça istekli hale geliyoruz. Fakat bu sosyal ağları beğenmediğimiz için buralarda vakit kaybı yaşamak istediğimiz için ya da sosyal medyadan arınmak için hesaplarımızı kapatabiliyoruz. Burada şu soru akıllara geliyor. Instagram hesabı nasıl silinir? Tüm yanıtları detaylı bir şekilde sizlerle paylaşacağız.

Instagram son zamanlarda en popüler olan sosyal medya platformlarından biri hale geldi. Facebook tarafından satın alınmış olan Instagram kullanıcı sayısını gün geçtikçe katlıyor. Tüm bu olanlara rağmen günümüzde birçok kişi dünyanın en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformu Instagram hesaplarını kapatabilir. Sizlere bu yazımızda Instagram hesabı nasıl silinir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram hesabını silmek için bilgisayar ya da telefonlarınızın internet tarayıcısından işlem yapmalısınız. Cep telefonu veya tabletler üzerinden kullandığınız Instagram uygulamasından hesaplarınızı tamamen silebilmek mümkün değildir. İlk önce www.instagram.com/accounst/remove/request/ linkine tıklamanız gerekir. Daha sonra açılacak olan tarayıcı üzerinden oturumunuz açık ise işlemlere devam edebilirsiniz. Fakat oturumunuz açık değişse oturum açıp tekrardan aynı bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Açılacak hesabı sil sayfasında karşınıza çıkan seçmeli alandan Instagram hesabımı sil seçeneğine tıklamalısınız. Seçimlerinizi yaptıktan sonra açılacak olan sayfada karşınıza çıkan boş kutu içerisine şifrenizi girip, kırmızıyla yazılan ‘’hesabı kalıcı olarak kapat’’ seçeneğine tıklayınız.

Instagram hesabı silme işleminiz böylelikle gerçekleştirildi. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise silmiş olduğunuz hesap olan kullanıcı adını farklı bir Instagram hesabı üzerinden kullanma olanağınız yoktur. Bu kullanıcı adını sonradan kullanmak isteyebileceğinizi düşündüyseniz; Instagram hesabınızı dondurma sizin için daha yararlı olabilir. Hesaplarınızı tam anlamıyla sildiğinizde kullanıcı adınız, fotoğraflarınız, yorum, fotoğraf, beğenileriniz silinir. Bu etkinlikleriniz ve anılarınızı kaybetmemek için yalnızca geçici olarak Instagram hesaplarınızı kapatmak için hesabınızın dondurma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Dondurma İşlemi

Instagram dondurma, hesaplarınızın geçici olarak pasif edildiği anlamını taşır. İstediğinizde tekrardan hesaplarınızı tekrardan açabilirsiniz. Hesaplarınızı dondurduğunuzda diğer insanlar sizleri göremezler. Bir hafta içerisinde hesaplarınızı sadece bir defa dondurabilirsiniz. Hesabınız dondurulduğunda hesabınıza ait hiçbir bilgi Instagram’da bulunan arkadaşlarınız ve takipçileriniz tarafından görülmez.

Mobil Cihazlardan Instagram Hesabı Dondurma

  • Telefon ya da tabletlerinizin tarayıcısından www.instagram.com linkine tıklayınız ve oturum açınız.
  • Sağ alt bölümde küçük olan profil fotoğrafınıza tıklayıp profil sayfanızı seçiniz.
  • Profili düzenle butonuna tıklayınız.
  • Açtığınız sayfanın en alt bölümünde olan ‘’hesabımı geçici olarak kapat’’ seçeneğine dokununuz.
  • Karşınıza çıkan ekranda hesabınızı neden dondurduğunuzla alakalı soruları yanıtladıktan sonra ‘’ hesabı geçici olarak kapat’’ seçeneğine tıklayıp onay penceresinden onayladıktan sonra hesabınız geçici olarak kapatılacaktır.

Bilgisayardan Instagram Hesabı Dondurma

  • Öncelikle bilgisayarınızın tarayıcısını açıp www.instagram.com bağlantısına tıklayınız ve oturum açınız.
  • www.instagram.com/accounts/edit/ bağlantısına tıklayın. Ekranın alt bölümünde ‘’ hesabımı geçici olarak kapat’’ yazan bölüme tıklayınız.
  • Hesap kapatma sebebinizi yazdıktan hemen sonra ‘’hesabımı geçici olarak kapat’’ seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan pencerede Instagram hesabı dondurma işlemlerini onaylayınız.

Instagram hesabını dondurduktan hemen sonra istediğiniz zaman zarfında yeniden hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Fotoğraflar, yorumlar ve diğer etkinlikleriniz silinmeyecek ve açtığınızda hemen gönderileriniz fotoğraflarınız yorumlarınız tekrardan geri gelecektir. Instagram hesabı silme işlemlerinden hemen sonra ise bu süre geçerse hesabınızı tamamen kaybedersiniz. Bu yüzden hesaplarınızı silmek istiyorsanız. Fotoğraflarınızı silebilirsiniz.

DEMİRCODE web yazılım, mobil uygulama, web tasarım, mobil tasarım ve geliştirdiği birçok sistemle uzun yıllardır sizlere hizmet veren önemli bir firmadır. Sizlere hizmetlerini profesyonel olarak sunarken, teknoloji, internet, sosyal medya, yazılım, SEO ve güncel teknolojiyle alakalı bilgiler vermeye devam ediyor. Diğer yazılarımızı okumak için www.demircode.com/blog adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Bloglar

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi | Dijital Pazarlama
İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi | Dijital Pazarlama

İnternette En Çok Satılan Ürünler Listesi, E-Ticaret web sitesi üzerinden satış yapanlar için için okunması gereken bir yazı, hangi ürünler en çok satılıyor? Ürünleri nasıl tercih ...

Detaylı İncele
Domain Nedir? Alan adı alırken nelere dikkat edilrmelidir?
Domain Nedir? Alan adı alırken nelere dikkat edilrmelidir?

Domain alan adı demektir. Web sitenizin internetteki adıdır.

Detaylı İncele
Online Turizm Seyahat Acentası Nasıl Kurulur? Kimler açabilir?
Online Turizm Seyahat Acentası Nasıl Kurulur? Kimler açabilir?

Turizm seyahat acentası nasıl kurulur? Hangi belgeler gerekir? Ne kadar sürer? Hangi kurumlara müracaat edilmelidir? Online Seyahat Acentası Nasıl Kurulur? Kimler Seyahat acentası ...

Detaylı İncele
B2B Nedir? B2B, B2C, C2C Arasındaki Farklar Nelerdir?
B2B Nedir? B2B, B2C, C2C Arasındaki Farklar Nelerdir?

B2B, B2C, C2C gibi kavramları günlük hayatımızda sürekli duymaya başladık. Peki, bu kavramların ne anlama geldiğini biliyor muyuz? Sizlere bu yazıda bütün bu kavramlar hakkında bil ...

Detaylı İncele
Sosyal Medya Yönetimi Nedir?
Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi nedir sorusu birçok insanın merak ettiği bir soru. Sosyal medya neleri kapsıyor, önce bunu iyi anlamak gerekiyor ki, sosyal medya yönetimi nasıl olurun cevabı ...

Detaylı İncele
Google’da İlk Sayfaya Nasıl Yükselirim?
Google’da İlk Sayfaya Nasıl Yükselirim?

Google’da ilk sayfa sonuçlarında olmak için, garantili, organik ve profesyonel SEO çalışmaları yapmanız gerekir.

Detaylı İncele
Müşterilerinize Güven Vermek İçin Web Sitesi Nasıl Kullanılmalıdır?
Müşterilerinize Güven Vermek İçin Web Sitesi Nasıl Kullanılmalıdır?

Bu yazıda müşterilerinize güven vermek için web sitesi nasıl kullanılmalıdır? Sorusunu yanıtlayacağız.

Detaylı İncele
Kurumsal Kimlik Nedir?
Kurumsal Kimlik Nedir?

Kurumsal kimlik firmanın kendini ifade etmek için kullandığı tüm görsel ve metinsel tanımların tümüdür.

Detaylı İncele
Sanal Pazarlara Ürün Nasıl Yüklenir?
Sanal Pazarlara Ürün Nasıl Yüklenir?

Sanal pazarlara ürün nasıl yüklenir sorusu hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimiz için detaylı bilgilendirmeleri yapıyoruz.

Detaylı İncele