Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google’ın Adwords sistemi ise , web siteniz hakkında başka sitelerde adsense ile ayrılmıs reklam alanlarınızı kiralayarak reklam vermeniz için yapılan işleme verilen isimdir.

Google’ın Adwords sistemi ise , web siteniz hakkında başka sitelerde adsense ile ayrılmıs reklam alanlarınızı kiralayarak reklam vermeniz için yapılan işleme verilen isimdir.

 Reklam bütçenizi doğru şekilde yönetmek ve adwords’ün nasıl çalıştığını anlamak için bazı gereksinimlere ihtiyacınız vardır. Keywords ( anahtar kelimeler ), yerleşimlertekliflerreklam sıralamaları bu konuda son derece önemlidir. Anahtar kelimeler, web reklamınızla eşleştiği zaman, reklamınızın görüntülenme oranı artmaktadır. Ziyaretçiler google’a eklediğiniz anahtar kelimeyle arama yaptıkları zaman, sizin reklamınız web sitelerinde görülmeye başlayacaktır. Anahtar kelimelerinizin özgün olması da reklamınızın daha çok ortaya çıkmasında son derece yararlı olmaktadır.

Peki aynı anahtar kelimeyi başkasıda verdiyse ne olur ?

 Bu noktada daha önceden belirtmiş olduğumuz, web sitenizin kalite puanı ve adwordse yaptığınız yatırım miktarı gibi etkenler devreye girmektedir.

 Öncelik sıranızı google ‘ın hesaplama formülü de

 CPC= (Puanlama sıralamasında sizden bir sonraki reklam verenin puanı / Kalite skorunuz) +0,01$ şeklindedir.

  Demircode ® Uygulama Geliştirme Uzmanları olarak bizler, başarılı adsense ve adwords uygulamları için mükemmel Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı ile kolay yönetilebilir sistemler oluşturmayı hedefleriz. Uygulama mimarisi için kritik planlama ve analiz kabiliyetlerimizi kullanarak, karmaşık süreci basit ve zarif bir sanat eserine dönüştürken, müşterilerimizin ihtiyaçlarına her yönden çözümler sunmaya çalışırız.

İlgili Bloglar

Google'ın Dilini Biliyor Musunuz?
Google'ın Dilini Biliyor Musunuz?

SEO hizmeti internette ön plana çıkabilmek için olmazsa olmazdır. Gizli güç SEO hizmetidir. Demircode olarak bu hizmeti de müşterilerimize vermekteyiz.

Detaylı İncele
Google Trends Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Google Trends Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Trends Nedir? Google Trends’i Anahtar Kelime Araştırmalarında Nasıl Kullanılır?

Detaylı İncele
Anahtar Kelime Analiz Rehberi
Anahtar Kelime Analiz Rehberi

Anahtar kelime analizi internet sitelerinin amaçlarının ve stratejilerinin oluşturulmasında önemli rolü dışında internet sitelerinin hedeflemiş oldukları potansiyel kullanıcıların ...

Detaylı İncele
Arama Motoru Nedir? Nasıl Çalışır?
Arama Motoru Nedir? Nasıl Çalışır?

Sizlere Bu Yazımızda Arama Motoru Nedir? Arama Motorları Nasıl Çalışır? Arama Motoru Ne İşe Yarar? Konuları ve sorularıyla alakalı bilgiler sunacağız.

Detaylı İncele
Anahtar Kelime Grubu Nedir?
Anahtar Kelime Grubu Nedir?

Anahtar kelime grupları genellikle arama motorlarında oldukça fazla aranan kelimelerden meydana gelir ve çoğu kez iki ya da daha fazla kelime sayısına sahiptirler.

Detaylı İncele
SEO Optimizasyonu Nedir?
SEO Optimizasyonu Nedir?

Web siteleri için en önemli kriterlerden biri, web sitenizin bilinirliğidir. Günümüzde ise araştırmalara göre, arama motorları web sitenizin bilinirliği açısından büyük bir öneme s ...

Detaylı İncele
Google Adsense Nedir? Nasıl Kullanılır?
Google Adsense Nedir? Nasıl Kullanılır?

Adsense google’in web sitesi sahiplerine, web sitelerinde sundukları çevrimiçi içerikler üzerinden para kazanmalarını sağlayan yol sunmaktadır.

Detaylı İncele