Desing Ne Demek?

Design için bir sürü farklı kelimeler kullanılıyor. Stil, tasarım, plan gibi kelimeler bunlardan sadece birkaç tanesi.

Design için bir sürü farklı kelimeler kullanılıyor. Stil, tasarım, plan gibi kelimeler bunlardan sadece birkaç tanesi. Mimarlıktan, mühendisliğe, grafikerlikten endüstriyel tasarıma kadar birçok alanda kullanılır. Ama bizim konumuz web tasarımı üzerine olduğu için internetteki tasarımdan/design’dan bahsetmemiz yerinde olur.

Web tasarımı, design’ı bir bakıma sizin internet ortamında insanlarla iletişim kurarken, kendinizi veya firmanızı temsil eden vitrininizdir. Design kişisel zevklere göre değil misyon ve vizyonunuza göre şekillenir. Tasarım içinde kullanılan unsurlar her bir alt öğe ile uyum ve estetik içinde olması gerekir.

Design, bir görüşmeye giderken giyindiğimiz güzel kıyafetlerimizdir.
Design, dış görünüşümüzdür.
Design, karşımızdaki müşterimizde oluşturduğumuz ilk izlenimdir.
Onun için web tasarımında stilinizi, görsel efektlerinizi size ve hedefinize en uygun şekilde yansıtabilen firmaları seçmeniz gerekir.

İlgili Bloglar

Web Tasarım Nedir?
Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, internette görüntülenen web sitelerinin tasarımını ifade eder. Genellikle yazılım geliştirme dışında, web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi ile kullanım kolaylığ ...

Detaylı İncele
HTML nedir, ne değildir?
HTML nedir, ne değildir?

Html içerikleri etiketlemek için standart bir dildir. Buna biçimlendirme dili de diyebiliriz. Birçok web sitesi bu dil olmadan oluşturulamaz.

Detaylı İncele
CSS nedir?
CSS nedir?

Cascading Style Sheets İngilizcesi. Peki Türkçesi : Basamaklı Biçim Sayfaları, Basamaklı Stil Sayfaları, Basamaklı Stil Şablonları, Kademeli Biçim Sayfaları.

Detaylı İncele
Arayüz nedir? Bootstrap nedir?
Arayüz nedir? Bootstrap nedir?

İngilizcesi Interface. Bilgisayarın barındırdığı veriyi, okunabilir ve anlaşılabilir bir şekilde olması için yansıtılan platforma Interface yani arayüz denir. Bootstrap nedir?

Detaylı İncele
CMS & İçerik Yönetim Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?
CMS & İçerik Yönetim Sistemi Nedir? Nasıl Kullanılır?

CMS, yani Türkçesiyle, İçerik Yönetim Sistemi. Bu tabiri sık sık duyuyor olmalısınız. Peki nedir bu İçerik Yönetim Sistemi denilen şey?

Detaylı İncele
Kurumsal Web Tasarım Nedir?
Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarım, kurumunuzun internette görüntülenen web sitesinde, kurumsal kimliğiniz ile bir bütün oluşturan kullanıcı deneyimini birleştirir.

Detaylı İncele

Blog Projeleri