Anahtar Kelime Grubu Nedir?

Anahtar kelime grupları genellikle arama motorlarında oldukça fazla aranan kelimelerden meydana gelir ve çoğu kez iki ya da daha fazla kelime sayısına sahiptirler.

Anahtar Kelime Grubu Nedir?

Anahtar kelime grubu reklam veren kesimlerin, web sitesi sahiplerinin arama motorları üzerinden ziyaretçi çekmek için kullandıkları en çok aranma potansiyeli olan kelimeler grubudur. Anahtar kelimeler genel olarak tek kelimeden oluşur. Genellikle kelime gruplarından bağımsız olan kelime öbekleri olarak nitelendirilir. Herhangi bir işletme üzerinden örnek verecek olursak; Tişört sadece bir anahtar kelimedir. Fakat baskılı tişörtler bir anahtar kelime grubudur. Bunun gibi anahtar kelimeler sayesinde birçok kullanıcı internet üzerinden işletmelerinizi daha rahat bulabilir. Böylece daha çok müşteri potansiyeline ulaşırsınız.

Keyword Density Nedir?

SEO uzmanları herhangi bir internet sitesi için çalıştıklarında sadece bir anahtar kelime üzerinden ilerlemezler. Üzerinde çalışılan anahtar kelimelerin bilgisayarlar olduğunu düşürsek, Keyword Phrase sadece bilgisayarla alakalı değil, bilgisayarla alakalı tüm varyasyonlardan işletmelerinize uygun olan tüm cümlelerden trafik kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca işletmenizin alanından farklı olan anahtar kelimelerle sitenize çekeceğiniz ziyaretçiler de asıl anahtar kelimede yükselmenizi sağlayacaktır. Böylece gelen ziyaretçiler ilgi çekici diğer tüm konuları keşfedip internet sitenizin değerini yükseltirler.

Anahtar kelime grupları genellikle arama motorlarında oldukça fazla aranan kelimelerden meydana gelir ve çoğu kez iki ya da daha fazla kelime sayısına sahiptirler. Oldukça önemli sayfaları temsil eden anahtar kelime grupları oldukça fazla nicelik belirten cümlelerden oluşurlar. Bu durumu kullanıcılar bazında düşünürsek Scooter yerine Elektrikli Scooter yazan kullanıcılar direkt olarak sonuç odaklı düşünüp içeriğin ta kendisine erişim sağlamak istemektedir. B yüzden anahtar kelimelerin dışında anahtar kelime gruplarına da düzenli ve dengeli bir biçimde herhangi bir gelişim sağlamak açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Anahtar Kelime Analiz Araçları Nasıl Kullanılır?

Google reklamlar ara yüzlerinde bütün reklam veren kişiler için anahtar kelime analiz aracı sunmaktadır. Buraya sadece kök anahtar kelimeleri ya da anahtar kelime gruplarınızı yazıp, diğer bütün arama kombinasyonlarına ulaşmanız mümkündür. Google dışındaki anahtar kelime analizi yapan farklı birçok platformda bulunmaktadır. Bu platformlarda aynı şekilde Google gibi arama yönelimlerine göre asıl anahtar kelimelerinizle alakalı kombinasyon alternatiflerini sizlere sunmaktadır.

İsterseniz anahtar kelime gruplarını asıl anahtar kelimeleriniz dışında farklı sayfalarda kullanıp, organik aramalarda direkt olarak bu anahtar kelime grupları üzerinden trafik çekmeniz mümkündür. Anahtar kelime grupları genel olarak anahtar kelimelerden daha alt seviyede aranma hacmine sahiplerdir.

Anahtar kelime gruplarının direkt olarak sayfa anahtar kelimeleri olacak şekilde kullanılma oranları oldukça alt seviyededir. Doğru bir şekilde SEO stratejileri uygulamak isterseniz, anahtar kelime gruplarının her birinden bir sayfa oluşturup, daha yüksek sıralama sonuçlarına sahip olabilirsiniz.

İlgili Bloglar

Google'ın Dilini Biliyor Musunuz?
Google'ın Dilini Biliyor Musunuz?

SEO hizmeti internette ön plana çıkabilmek için olmazsa olmazdır. Gizli güç SEO hizmetidir. Demircode olarak bu hizmeti de müşterilerimize vermekteyiz.

Detaylı İncele
Google Trends Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Google Trends Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Google Trends Nedir? Google Trends’i Anahtar Kelime Araştırmalarında Nasıl Kullanılır?

Detaylı İncele
Anahtar Kelime Analiz Rehberi
Anahtar Kelime Analiz Rehberi

Anahtar kelime analizi internet sitelerinin amaçlarının ve stratejilerinin oluşturulmasında önemli rolü dışında internet sitelerinin hedeflemiş oldukları potansiyel kullanıcıların ...

Detaylı İncele
Arama Motoru Nedir? Nasıl Çalışır?
Arama Motoru Nedir? Nasıl Çalışır?

Sizlere Bu Yazımızda Arama Motoru Nedir? Arama Motorları Nasıl Çalışır? Arama Motoru Ne İşe Yarar? Konuları ve sorularıyla alakalı bilgiler sunacağız.

Detaylı İncele
SEO Optimizasyonu Nedir?
SEO Optimizasyonu Nedir?

Web siteleri için en önemli kriterlerden biri, web sitenizin bilinirliğidir. Günümüzde ise araştırmalara göre, arama motorları web sitenizin bilinirliği açısından büyük bir öneme s ...

Detaylı İncele
Google Adsense Nedir? Nasıl Kullanılır?
Google Adsense Nedir? Nasıl Kullanılır?

Adsense google’in web sitesi sahiplerine, web sitelerinde sundukları çevrimiçi içerikler üzerinden para kazanmalarını sağlayan yol sunmaktadır.

Detaylı İncele
Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?
Google Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google’ın Adwords sistemi ise , web siteniz hakkında başka sitelerde adsense ile ayrılmıs reklam alanlarınızı kiralayarak reklam vermeniz için yapılan işleme verilen isimdir.

Detaylı İncele