İşletmeler Neden Mobil Uygulama Edinmelidir?

Mobil uygulamalar orta ve küçük ölçekli işletmelerin teknolojik mecralarda daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlamaktadır.

İşletmeler Neden Mobil Uygulama Edinmelidir?

Günümüz şartlarında işletmelerin en büyük hedefleri içerisinde yer alan konulardan biri potansiyel müşterilerine ulaşıp satışlarını arttırmak olduğunu biliyoruz. Mobil uygulamalar işletmelerin müşterilere ulaşması için önemli fırsatlar sunmaktadır. Mobil cihaz kullanıcılarının her geçen gün artması ve mobil uygulamalarda daha çok zaman geçirmesi işletmeler için oldukça büyük bir avantaj haline gelmiştir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan önemli bir araştırma neticesinde internet kullanıcılarının %80 internet üzerinde geçirdikleri vaktin büyük bir bölümünü mobil uygulamalarda geçirmektedirler.

Mobil uygulamalar orta ve küçük ölçekli işletmelerin teknolojik mecralarda daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlamaktadır. Mobil uygulama kullanıcılara sağlamış olduğu erişim kolaylığı ve hızdan ötürü yeni nesil müşterilere de daha çok hitap ediyor. Küçük ve orta büyüklükte olan işletmeler hedef kitlelerine ulaşmak ve markalaşmayı kolay hale getiren mobil uygulamalar bu yüzden firmaların gelecekleri için oldukça önemli bir yatırım haline gelmiştir.

Sizlere bu yazımızda firmalarınızın neden bir mobil uygulama edinmesi gerektiği üzerine ve sizlere neler kazandırabileceğine dair bilgiler topladık. Yazımızın devamında mobil uygulama hakkında detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

Veriler Mobil Uygulamayı İşaret Ediyor!

Gartner tarafından yapılan bir araştırma neticesinde 2010 yılında 5 milyar olan mobil uygulama satışlarının 2017 senesinde 80 milyar doları geçtiği söyleniyor. Mobil uygulama satışlarında olan artış mobil uygulama kullanıcı sayılarının artmasına da katkı sağlıyor. Gelişmiş olan teknoloji sayesinde mobil uygulamaların mobil cihazların dışına çıkıp giyilebilen teknolojiler olarak da bildiğimiz internetle bağlantılı saat, araba, gözlük gibi aksesuarlarda yaygın bir biçimde kullanılması beklenmektedir.

Teknolojinin hızlı br biçimde ilerlemesiyle mobil pazarlama sayesinde firmanızın daha çok müşteriye ulaşmasını sağlamak için mobil uygulama sahibi olup müşterilerinizin sayısını ve direkt olarak satışlarınızı arttırarak işletmeleriniz adına yararlı çalışmalar yapabilirsiniz.

Mobil Uygulama Sayesinde Geleneksel Ticaretin Koyduğu Duvarları Kaldırın!

Geleneksel ticaret yönteminin en büyük dezavantajlarından biri ulaşılacak müşteri sayısını sınırlamaktır. Mobil uygulamalar sayesinde işletmelerinizi günde birçok kişi ziyaret edip alışveriş yapabilir. Böylelikle müşterilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

İnternet sitesi mi açmalı yoksa mobil uygulama mı?

İşletmenizin ölçeği küçük olsa bile rakip analizi yapmadığınız her süre zarında neler yapmanız gerektiği hakkında belirsizlik yaşayabilirsiniz. Sektörünüzde başarılı ve yenilikleri takip edip, yeniden ekonomi modelleri oluşturup, büyük şirketler örnek alıp mobil uygulamalarını gözlemleyebilirsiniz. Böylelikle mobil uygulama sayesinde elde ettiğiniz avantajları yakinen inceleme fırsatı yakalamış olursunuz.

Olumlu Marka Duruşu Tasarlamak!

Müşteri ya da işletme sahibi olmak; fark etmiyor. Artık dünyada milyarlarca insan mobil uygulamalarda oldukça fazla zaman geçiriyorlar. Özellikle de Z kuşağı dediğimiz yeni nesil müşterileri birçok işini ve hayatlarının önemli aşamalarındaki hedeflerini internet üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyor. Gün içerisinde sürekli olarak kullanılan cihazlar küçük ya da büyük fark etmeden bütün işletmelerin mobil uygulama sayesinde yer edinmesi olumlu anlamında marka imajı oluşturmak adına son derece önemlidir.

Mobil uygulamalar günümüzde birçok şirketin tercih etmiş olduğu dijital pazarlama platformlarıdır. Sizler kendi mobil uygulamalarınızı tasarlayıp bu platformlarda yer edinebilir ve başarılı bir biçimde mobil pazarlama sayesinde hedef kitlenizle doğrudan iletişime geçebilir ve müşteri sayınızı yükseltebilirsiniz.

İlgili Bloglar

AMP Nedir?
AMP Nedir?

AMP HTML’de olması gereken kod ve izin verilmeyen kodlar yer almaktadır. Aşağıda paylaştığımız kodlar kesinlikle bulunması gereken kodlar olarak belirtilmektedir.

Detaylı İncele
App Store Optimizasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?
App Store Optimizasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Standart olan SEO çalışmalarından farklı olan App Store Optimizasyonu için oldukça farklı detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Detaylı İncele
Mobil Uygulama | Mobile Application
Mobil Uygulama | Mobile Application

Mobil uygulamalar (mobil application olarak da bilinir), akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlar için geliştirilen yazılım programlarıdır.

Detaylı İncele