DDoS Nedir?

Distributed Denial of Service (Dağıtılmış Hizmet Reddi) Nedir? Genelde DDoS saldırısı diye geçer. Web sitesi sahiplerinin korkulu rüyasıdır.

Distributed Denial of Service (Dağıtılmış Hizmet Reddi).

Genelde DDoS saldırısı diye geçer. Web sitesi sahiplerinin korkulu rüyasıdır. Site, kapasitenin daha da üstüne çıkan veri bombardımanına maruz bırakılarak erişim dışı bırakılır. Kelimenin tam anlamıyla siber bir saldırıdır. Web sitesine giriş engellenmiş olur.

Genelde web siteleri açılırken kullanım amacına göre kapasitesi belirlenir. Siteye anlık girişler, kullanım oranı gibi istatistiki veriler baz alınarak sitenin donanımı hazırlanır. Bu zayıf noktaya saldırabilmek için DDoS siber saldırılar web sitelerine ulaşım hattını sürekli giriş yapılıyormuş gibi bir saldırı yaratırlar böylece, kaldıramayacağı gücün altında kitlenen web sitesi kitlenir.

Volume BasedDDoS (Hacim Odaklı Saldırı): Sunucuların bant genişliği hedef alınır.
Protocol BasedDDoS (Protokol Odaklı Saldırılar): Open SystemsInterconnection (OSI) içindeki 3 ve 4 numaralı katmanlar hedef alınır.
Application LayerDDoS (Uygulama Katmanlı Saldırılar): GET ve POST özellikli formları heder alır.
SYN FloodDDoS: TCP hedef alınır.
UDP FloodDDoS: portlar hedef alınır.
PingFlood: Ping atılarak saldırı gerçekleşir.

Peki, DDoS saldırılarından nasıl kurtulabiliriz?

Bunun için nokta atışı bir çözüm yok ama network altyapınızın çok iyi olması gerekir. Ayrıca altyapınızı kuran firmanın TCP/IP bilgisinin, karşılaştığınız olası sorunlarla mücadele edebilmesi için, çok iyi olması gerekiyor.

İlgili Bloglar

E-ticaret Sitesi Kurmak
E-ticaret Sitesi Kurmak

Hedefinizdeki e-ticaretinin yapmak istediğiniz ürünün ihtiyaçlarını ve satış sürecini iyi belirlemeniz gerekir. Bu konuda DEMİRCODE olarak size her türlü desteği vermeye hazırız.

Detaylı İncele
İşletim Sistemi Nedir?  Ne İşe Yarar?
İşletim Sistemi Nedir? Ne İşe Yarar?

İşletim sistemi PC’de çalışmakta olan bütün donanım birimlerinin ve yazılımlarının yönetimini sağlayan bilgisayarı kolay bir biçimde kullanabilmemizi sağlayan sistemler ve yazılıml ...

Detaylı İncele
Web Yazılım Nedir?
Web Yazılım Nedir?

İhtiyaca yönelik yazılım programları üretmek, sıkı analiz ihtiyacını içerisinde barındırır, müşteri, ihtiyaçlarını mümkün olan en iyi şekilde analiste iletmeli, analist ve proje yö ...

Detaylı İncele
SSL Nedir?  İşlevleri Nelerdir?
SSL Nedir? İşlevleri Nelerdir?

SSL ‘’Secure Sockets Layer’’ yani güvenli yuva katmanı demektir.

Detaylı İncele
Web Yazılımı ve Web Tasarımı Kodlama Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Web Yazılımı ve Web Tasarımı Kodlama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kodlama bütün bilgisayar faaliyetlerinde olduğu gibi programlama dilleri tarafınca gerçekleştirilmektedir.

Detaylı İncele