Bayi Hosting Nedir?

Bayi Hosting sayesinde küçük kendinize küçük bir girişim kurabilirsiniz. Ayrıca hosting satışı yaparak hosting pazarlaması konusunda kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz.

Bayi Hosting Nedir?

Barındırma anlamını taşıyan hosting; internet sitesi içeriklerinin internet sunucularında saklanması işlemleridir. Reseller hosting yani bayi hosting, shared hosting, co-location hosting, dedicated hosting gibi hizmet türleri arasında yer alır. Reseller, alım satım yapan, tekrar pazarlama yapan, bayi ve aracı gibi tanımlara çıkmaktadır. Bayi tipinde barındırma anlamını taşıyan bayi hosting; kişilerin sahip oldukları depolama alanlarını ve bant genişliğini kullanıp yüksek sayıda internet sitesi barındırmasına ya da hosting pazarlaması yapmasına olanak sağlayan bir hosting hizmeti olarak tanımlanmaktadır. Bayi hosting tıpkı bir hosting firması gibi kendi müşterilerinize barındırma hizmetleri sunmanızı ve müşteri panelinizden belirli limitler dâhilinde birden çok hosting hesabı açmanızı sağlar.

Bayi Hosting ve Standart Hosting Arasındaki Fark Nedir?

Standart hosting hizmetlerinde genel olarak en çok bir domain eklenebilmektedir. Fakat Bayi hosting ile birçok domaini ekleyip, her domain için hosting hesabı açabilirsiniz. Normal hosting hizmetlerinde addon özelliğiyle birçok domain eklemeniz mümkündür. Fakat bu defa CPU aşımı ve yeterli kaynak kullanamama hatası uyarısı alabilirsiniz. Bunun dışında açmış olduğunuz domainler aynı dizinde yer aldığından herhangi bir virüs problemi karşısında hosting hesaplarına sahip oldukları için birbirlerinden etkilenmemektedirler. Bu yüzden oldukça güvenlidirler.

Bayi Hosting sayesinde küçük kendinize küçük bir girişim kurabilirsiniz. Ayrıca hosting satışı yaparak hosting pazarlaması konusunda kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz. Hosting satışı yaptığınız müşterileriniz asla fiyat karşılaştırması yapamamaktadırlar. Bu durum pazarlama çalışmalarınızı istediğiniz gibi yürütmenizi sağlar. Ayrıca kendinize özel Logo ve Banner sayesinde markanızın temelini oluşturabilirsiniz.

Bayi Hosting Paketlerini Kimler Tercih Etmelidir?

Teknik anlamda bilgi ve donanımı olmayan kişiler hosting hizmeti sağlayan firmalardan bayi hosting satın alıp, barındırma, alan adı, veritabanı, SSL sertifikası, e-mail ve internet sitesi tasarımı gibi hizmetler sunabilir ve çapraz satış gerçekleştirebilirler.

  • Küçük ölçekli web hosting firmaları, Girişimciler, bayi hosting paketleri seçeneklerinden düşük maliyetlerle kazanç sağlayabilirler.
  • Birçok alan adına ve internet sitesine sahip olan şirket ve kişiler, bayi hosting alıp her bir domain için hosting hizmetleri satın almak yerine bir hosting paketiyle barındırma gereksinimlerini ekonomik biçimde karşılayabilmektedirler.
  • İnternet sitesi tasarımı yapan kişiler müşterileri için tasarlamış oldukları internet sitelerinin ya da bu internet sitelerine özel temalar dışında hosting hizmeti de sağlayıp hem prestij hem de kazançlarını katlayabilirler.
  • İnternet uygulamaları ya da internet sitesi geliştiren yazılımcılar, web geliştirme aşamasında dosyalarını rahat bir şekilde barındırabilir ya da geliştirdikleri internet tabanlı yazılım ve uygulamalarla birlikte hosting hizmetlerini satabilirler.

Bayi Hosting Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

Standart yani normal olan hosting paketlerine göre bayi hosting hizmeti satın almak daha avantajlıdır.

  • Fiyatı daha uygundur. Birçok internet sitesi barındırabilir, isteyen kişiler için donanım, yönetim ve lisans ücretlerinin bulunmadığı ekonomik çözümlerdir.
  • Kullanım kolaylığı sağlar. WHM panel, DirectAdmin, cPanel ya da pleks paneller üzerinden Bayi hosting hesaplarınızı web taban bir biçimde kolayca yönetmeniz mümkündür. Müşteri alan adı tanımlaması, erişim izinleri, NS yönetimleri, bant genişliği ve FTP bilgileri gibi birçok çalışmayı rahatça yönetebilir ve istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.

İlgili Bloglar

Acronis Nedir?
Acronis Nedir?

Acronis yerel dosyalar dışında mobil cihazlar ve bulut depolama hesaplarına yedekleme olanağı sağlıyor.

Detaylı İncele
Türsaba Nasıl Üye Olunur?
Türsaba Nasıl Üye Olunur?

Türsab'a Nasıl Üye Olunur?

Detaylı İncele
IATA Nedir? IATA Başvurusu Nasıl Yapılır? Üyelik Şartları?
IATA Nedir? IATA Başvurusu Nasıl Yapılır? Üyelik Şartları?

IATA, Uluslararası hava yolu taşımacılığı birliğinin (International Air Transport Association) kısaltılmış halidir. Yalnızca havayolu şirketlerinin üye olabileceği global ticari ku ...

Detaylı İncele
Instagram Üzerinden Satış Yapmak için Gerekenler ve Öneriler
Instagram Üzerinden Satış Yapmak için Gerekenler ve Öneriler

Instagramda Kolay Satış Yapmak Mümkün mü? instagram Üzerinden Satış Yapmak İçin Şirket Kurmak Gerekli midir? E-Ticaret Sitenize Yönlendirici ve Teşvik Edici Çalışmalar Yapın!

Detaylı İncele
Google’ın Yeni Sahibi Kimdir?
Google’ın Yeni Sahibi Kimdir?

Google’ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin yetkilerini Sundar Pichai’ye devretti. Bu haber dünyayı sallarken, Bütün gözler Google sahibi olarak anılan Hintli iş adamına çevrild ...

Detaylı İncele
Microsoft Azure Nedir?
Microsoft Azure Nedir?

Oldukça yüksek sayıda sunucuyu bünyesinde barından ve büyük olan veri havuzları bulunan Microsoft Azure birçok bilişim problemlerine önemli çözümlerin üretilmesine yardımcı olmakta ...

Detaylı İncele
IDE Nedir? En İyi IDE Editörleri
IDE Nedir? En İyi IDE Editörleri

IDE ‘’Integrated Development Environment’’ cümlesinin kısaltmasıdır. IDE yazılımcıların kolayca uygulama yapabilmesi ve geliştirmesi için kullandıkları yazılımlardır.

Detaylı İncele
Internet Siteleri İçin Sıra Bulucu
Internet Siteleri İçin Sıra Bulucu

Google sıra bulucu internet siteleri en kolay ifade biçimiyle internet üzerinde otomatik yazılımlarla araştırma yapıp sizlerin hangi sırada göründüğünüzü sağlarlar.

Detaylı İncele
İnternetten Satış Yapmak Hakkında Her Şey
İnternetten Satış Yapmak Hakkında Her Şey

Orta ve küçük bütçelere sahip olan girişimcilerin hızlı bir biçimde girebilecekleri e-ticaret platformları perakende sektörü içerisinde fiziksel ürünlerin satışlarını yapmaktır.

Detaylı İncele
Klavye Kısa Yolları- Windows ve MAC OS X Klavye
Klavye Kısa Yolları- Windows ve MAC OS X Klavye

Klavye kısa yolları işletim sistemi fark etmeksizin cihazlarınızda etkili olabilmeniz için oldukça gereklidir.

Detaylı İncele
KPI Key Performance Indicators Nedir?
KPI Key Performance Indicators Nedir?

KPI yani Key Performance Indicators (anahtar ve temel performans göstergesi) sözcüklerinin kısaltılmış halidir.

Detaylı İncele