Restoran Programı ile Otomasyon

Restoran Programı ile Otomasyon

Restoran Programı ile Otomasyon

Bugünün dünyasındaki oyunun adı teknolojidir.

Restoran programları özellikle 2015 senesinden itibaren teknoloji dünyamızda yerini sağlamlaştırdı. Şu anda restoranınızda en az bir sistemi otomatik hale getirmiyorsanız teknoloji sahnesinde henüz yerinizi almış sayılmazsınız.

Restoranınızı otomatikleştirmek ve daha verimli çalışmasını sağlamak için, teknoloji, işletmenizde yaşadığınız bir çok probleme kalıcı çözümler sunar. Bunların bazıları hemen uygulayabileceğiniz şeyler olmakla birlikte, bazıları ise bu gelişimin başlangıç aşamalarındandır.

Demircode ® Restoran işletmenizde yaşadığınız problemlerin bir çoğu için çözümler geliştirmiş ve bir çok firmaya ya hizmet vermiş ya da yeni sistemler kurmuştur.

Bu işleri yaparken edindiğimiz bilgiler ışığında 2010 senesinden beri geliştirmesine devam ettiğimiz Restogram ® ürününü piyasaya 2012 senesinde sürdük. %100 Yerli ve öz sermeyamiz ile geliştirdiğimiz bu ürüne odaklanmamızın temel sebebi ise, hali hazırda piyasada yer alan diğer restoran programlarının ülkemizin restoran işletmeciliği kültürüyle uyumlu olmadığını gözlemlememizdir.

Restoran programı işletmenizin temel ihtiyaçlarını karşılarken, sürekli yaşanılan problemlerin bir kısmına çözüm sağlamalıdır. Restogram ® işletmeye göre otomatik olarak kurgulanabilir yapısı sayesinde, ihtiyaçlarınızın büyük çoğunluğuna çözümler sunar. 

Restoran Programımızın Öne Çıkan Özellikleri

* Sipariş hızı, sektörde restoran programına ihtiyaç duyan büyük bir kesimin sipariş alma hızının maximum 3 sn veya daha kısa sürede yapılabilmesinin temel ihtiyaç olduğunu baz alarak, 1-3 sn aralığında sipariş girebilme özelliği içermektedir. Mudailleriyle kıyasladığınızda rakipsiz bir hız sunmaktayız.

* Sipariş detay bilgileri sayesinde müşteri memnuniyeti, bir ürünün siparişini verirken müşterileriniz özel taleplerde bulunacaktır, örnek vermek gerekirse, 1 su ama dışardan olsun, lahmacun ama acılı olsun, bizim masanın tüm siparişleri birlikte gelsin ve/veya adana kebablar paket olsun gibi, müşterinizin memnuniyeti açısından tüm bu talepleri, çok çok kolay bir şekilde mutfağa veya içecek hazırlanan tezgahınıza iletebilirsiniz. Tüm bunların yanında, bu seçenekler sabit değildir, sizlere sunulan yönetim paneli sayesinde hepsini değiştirebilir ve/veya yeni seçenekler ekleyebilirsiniz.

* Sistemin kullanımı çok basit olmalı, sistemimizin eğitimi bir personele yaklaşık 2 ila 5 dakika içerisinde verilebilir, basit ekran tasarımları sayesinde kafa karıştırmaz. Burada Demircode ® ailesi olarak mühendisliğin anlamından gelen, problemleri böl ve çöz mantığı ile tüm işletme çözümlerini en basit ekranlar ile çözmeyi gözettiğimizi söyleyebiliriz.

* Parçalı ödeme kabiliyeti, bir masadan hesap istediğinizde, tüm hesabı tek bir kişi ödemeyebilir, ve hatta her kişi farklı ödeme yöntemleriyle ödemek isteyebilir, restoran sistemimiz bu konuların çözümlerini de içerisinde barındırır.

* Basit cari hesap açma özelliği, karışık muhasebe hesapları yerine, müşterinin temel bir kaç bilgisini alarak, müşterileriniz için cari hesap kaydı tutabilirsiniz.

* Masa hesap birleştirme, bir çok restoran işletmesinde masaları birleştirmek temel ihtiyaçtır, restoran programımız bu konuya çözüm sunmaktadır.

* Masa transferi, bir çok restoran işletmesinde masa değiştirmek temel ihtiyaçtır, restoran programımız bu konuya çözüm sunmaktadır.

* Garson ve Kasa Yetkilendirmesi, hangi garson hangi masaların işlemlerini gerçekleştirebilir ve/veya kim kasa işlemlerini yapabilir. Bu sınırlamaları yönetim panelinden siz yönetebilirsiniz.

* Masalarınızı Bölgelere ve Alanlara bölün, işletmenizdeki masaların bahçe, üst kat, alt kat ve/veya bahçe iç-dış vs gibi, istediğiniz varyasyonda bölümlendirebilirsiniz.

* Bu ürünün yanında şu ürün fiyatı, işletmenizde istediğiniz ürünleri şu ürünün yanında fiyatı budur, bu ürünle birlikte değilse fiyatı budur şeklinde tanımlamalar yapabilir, bu sayede menüler oluşturabilirsiniz.

* Çok gelişmiş stok takibi özelliği, Restoran programımızın stok özelliklerini buraya yazmaya çalışsak oldukça uzun sürecektir, kısaca temel özellikleri yazacak olursak, malzeme tanımı, ara malzeme tanımı, ürün reteçeti oluşturma, bardak olarak satılan ürünlere özgü çok çok özel stok çözümleri gibi geniş özelliklere sahip bir stok sistemi mevcuttur.

* Geniş Rapor Ekranları, Hangi personel ne kadar ciro elde etmiş, hangi masa ne kadar ciro elde etmiş, hangi ürünler ne kadar satmış vs gibi, işletmenizdeki faaliyetleri rapor ekranlarından kolaylıkla istatiksel olarak takibini yaparak, verimliliğinizi arttırmanın yollarını araken bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

* Paket sipariş verme özelliği, paket siparişlerinizin takibini ayrıca yapabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen özellikler ile sınırlı kalmadığını özellikle belirttikten sonra yazımızı burada sonlandıralım.

Restoran programımız, yalnızca restoranlara değil, büfe, bar, restoran veya benzer işletmelerin tümünde kullanılabilir şekilde tasarlanmıştır.

Restoran programımız ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.