Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik nedir?

Kurumsal kimlik firmanın kendini ifade etmek için kullandığı tüm görsel ve metinsel tanımların tümüdür.
Pazarlama ve görsel ilk algıyı kontrol etmek için üzerinde önemle çalışılması gereken bir olgudur.

Kurumsal Kimlik oluşturma işlemi, şirketin isminden başlar ve logo tasarımı, dijital platformda kullanılacak renkler, fontlar, web tasarım hizmetleri, eğer bir ürünse ambalaj tasarımı ve kullanılabilecek tüm grafik işlemlerini içerisinde alır. Şirket için oluşturulması hedeflenen kurumsal algı tüm bu hizmetlerin sonucunda gerçekleşir.
 
Logo Tasarımı'nın Önemi
Şirketin vermiş olduğu hizmetler ve/veya ürünleri baz alınarak, şirkete uygun renk tonları, görsel hafıza çalışmalarıyla birlikte derlenerek konsept belirlenir ve logo tasarımı hizmeti verilir. Logonun daha sonradan değiştirilmesi oldukça zordur, bu nedenle Logo titizlikle seçilmelidir.
 
Logo belirlendikten sonra antetli kağıt ve fatura tasarımı, kartvizit tasarımı, katalog tasarımı, ambalaj tasarımı, çalışanların giysi tasarımı, tabela tasarımı, araç üstü giydirme, ofis dizaynı, infografik çalışması, broşür tasarımı ve diğer gerekli tüm tasarım ve kodlama hizmetleri şekil alır.

Seo Hizmeti
Arama motoru optimizasyonu(SEO) hizmeti dijital dünyada şirketi ön plana çıkarma teşebbüsü olarak tanımlanabilir, kurumsal kimliği oluşturulmuş şirket, pazarlama çalışmaları esnasında bu işleme yüksek oranda ihtiyaç duyacaktır.
 
Faaliyet Raporu
SEO Hizmeti alan müşteriler için hazırlanan raporların genel ismi olarak nitelediğimiz faaliyet raporu, şirketin almış olduğu SEO hizmetinden firmasına sağladığı değerleri matematiksel olarak göstermek için kullandığımız araç ve hizmetlerin bir bütünüdür. Periyodik olarak hazırlanan bu raporda günlük, haftalık, aylık ziyaretçi sayısı, ziyaretçilerin kullandıkları cihazlar, hangi sayfada ne kadar bekleniyor, hedef sayfalara ulaşma oranı gibi daha bir çok istatistiki veri sayesinde, dijital ortamda yaşayan, şirketin vermiş olduğu hizmetlerin kalitesi arttırılmaya çalışılır.