Google Adsense ve Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Adsense ve Adwords Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Adsense nedir? Ne Şekilde yapılır? Nasıl Çalışır?

 Adsense google’in web sitesi sahiplerine, web sitelerinde sundukları çevrimiçi içerikler üzerinden para kazanmalarını sağlayan yol sunmaktadır. Adsense ile içerikleriniz ve web sitenizi ziyaret edenlere göre reklamlar web sitenizle eşleşir. Bu reklamlar tanıtım yapmak isteyen web site sahipleri tarafından oluşturulmuştur ve ödemelerini reklam sahipleri yapmaktadır.

 Web sitenizde reklam kodlarını ekleyerek, ve reklamların görüntülenceği yerleri seçerek web sitenizi reklama uygun şekile getirebilirsiniz.

 Web sitenize reklam verenler, reklam alanlarını açık arttırma şeklinde sizden kiralayabilirler.

Ödeme garantisi veya faturalandırma var mı ?

  Ödeme garantisi ve faturalandırma işlemleri google tarafından garanti altına alınıp, google güvencesiyle yapılmaktadır.

Google Adwords nedir? Kullanım Alanları nelerdir ?

 Google’ın Adwords sistemi ise , web siteniz hakkında başka sitelerde adsense ile ayrılmıs reklam alanlarınızı kiralayarak reklam vermeniz için yapılan işleme verilen isimdir.

 Reklam bütçenizi doğru şekilde yönetmek ve adwords’ün nasıl çalıştığını anlamak için bazı gereksinimlere ihtiyacınız vardır. Keywords ( anahtar kelimeler ), yerleşimler, teklifler, reklam sıralamaları bu konuda son derece önemlidir. Anahtar kelimeler, web reklamınızla eşleştiği zaman, reklamınızın görüntülenme oranı artmaktadır. Ziyaretçiler google’a eklediğiniz anahtar kelimeyle arama yaptıkları zaman, sizin reklamınız web sitelerinde görülmeye başlayacaktır. Anahtar kelimelerinizin özgün olması da reklamınızın daha çok ortaya çıkmasında son derece yararlı olmaktadır.

Peki aynı anahtar kelimeyi başkasıda verdiyse ne olur ?

 Bu noktada daha önceden SEO konusunda belirtmiş olduğumuz, web sitenizin kalite puanı ve adwordse yaptığınız yatırım miktarı gibi etkenler devreye girmektedir.

 Öncelik sıranızı google ‘ın hesaplama formülü de

 CPC= (Puanlama sıralamasında sizden bir sonraki reklam verenin puanı / Kalite skorunuz) +0,01$ şeklindedir.

 

 Demircode ® Uygulama Geliştirme Uzmanları olarak bizler, başarılı adsense ve adwords uygulamları için mükemmel Kullanıcı Arayüzü (UI) Tasarımı ile kolay yönetilebilir sistemler oluşturmayı hedefleriz. Uygulama mimarisi için kritik planlama ve analiz kabiliyetlerimizi kullanarak, karmaşık süreci basit ve zarif bir sanat eserine dönüştürken, müşterilerimizin ihtiyaçlarına her yönden çözümler sunmaya çalışırız.

Adsense ve Adwords çalışmalarıyla alakalı SEO makale linkimiz aşağıdadır.

 

https://www.demircode.com/hizmetlerimiz/google-seo-arama-motoru-optimizasyonu-nedir-nasil-yapilir